Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'dan Gülen'e çağrı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Konya mitinginde halka hitap etti.

Giriş Tarihi: 9.8.2014 16:21 Güncelleme Tarihi: 9.8.2014 18:22
Başbakan'ın konuşmasından satır başları:

Yarın yeni Türkiye kuruluyor, güçlü Türkiye bir kez daha küllerinden doğuyor. Artık vesayete son veriyoruz.

Kutuplaştırıcı, korku siyasetinin son kullanma tarihi dolmuştur Yaşam tarzları üzerinden siyaset hükmünü yitirdi.

Eski Türkiye'yi geride bırakalım. Kutuplaştırıcı, kamplaştırıcı korku siyasetinin son kullanma tarihi dolmuştur. Etnik kökenler, yaşam tarzları, bunlar üzerinden siyaset hükmünü yitirmiştir.

Bunlar istismarcı, istismarcı. Önümüzdeki seçimde (başörtülü aday) çıkarırlarsa şaşmayın. Çünkü, biz bu adımı atınca onlar da yapar. Son seçimde BDP böyle bir belediye başkan adayı çıkardı. Niye, öyle gerekiyordu orada da onun için. Bunların hayatı istismar. Ben şimdi Konya'dan Mevlana'nın şehrinden onlara sesleniyorum, ya olduğunuz gibi görünün ya göründüğünüz gibi olun.

Azınlıklar hangi dinden, hangi inançtan olursa olsun, Ermeni, Rum, Yezidi, Süryani kim olursa olsun onlar da bu ülkenin eşit vatandaşlarıdır ve bizim güvencemiz altındadır. Kimse dilinden dolayı aşağılanamaz.

CHP kumsalların partisiyim diyor. Sen git kumsalda oyna.

Faturayı bakana kesmek istiyor. İşte bütün bu pisliklerin, kirliliklerin üzeri böyle kapatıldı. Ve ismini vermeyeceğim, 'bir tane bakan 5 milyar dolar dolandırdı' diyor. Çok önemli. Sonra da Rahşan affıyla işi yırttı. Şimdi o bakan da ulusalcı oldu. İsmini vereyim, Yaşar Okuyan. Kendisinin açıklaması var.

Kavgaları bir kenara bırakacağız, bu ülkede fitne, fesat, çatışma üretmek isteyenlere dik duracağız.

Devletin içinde devlet, paralel devlet asla böyle bir şey olmaz. Ey Pensilvanya bu rüyadan vazgeç, bu hayallerden vazgeç. Bir hocaya beddualar yakışmaz. Bu ara beddua seanslarına girdi, sürekli beddua. Ben dua ediyorum Allah ıslah etsin diyorum.

Şovmenler var emniyet yapılanması içinde. Yargıya baskı yapıyorlar, tuzlukları da var, orada fotoğraf çektiriyor.

Bunlarla ilgili yasal süreç başlayacak. Size sözümüz vardı, inine gireceğiz dedik. Girdik mi? Girdik.

Çıkmış bir savcı, başbakana, bakana meydan okuyor. Önce hakkında açılan davalarda sanık konumundasın. Yargı mensubu kararlarıyla konuşur, şovmenlik yapmaz.

Bu bir veda değil, bu olsa olsa eski Türkiye'ye vedadır. Bu olsa olsa eski Türkiye'ye vedadır, bu ancak ve ancak kapanan bir döneme vedadır. Ama bu aynı zamanda bir merhabadır. Bu inşallah yeni Türkiye'ye merhabadır.

İZZETBEGOVİÇ'TEN DESTEK

Bosna Hersek Üçlü Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Bakir İzzetbegoviç, "Senin zaferin bizim de zaferimizdir. Senin her zaferin Gazze'deki, Kahire'deki, Bosna Hersek'teki insanların ve tüm İslam ümmetinin de zaferidir" dedi.

İzzetbegoviç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi hayatını konu alan "Bir Liderin Doğuşu: Recep Tayyip Erdoğan" kitabının Boşnakça basımının tanıtımı dolayısıyla Visoko şehrinde düzenlenen ve cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da video konferans yoluyla katıldığı törende Konya'daki kalabalığa hitap etti.

"Bugün burada, sadece Türkiye için değil, tüm Müslümanlar için yaptıklanızı bir kez daha hatırlamak için toplandık" diyen İzzetbegoviç, Türk halkının Başbakan Erdoğan'a sadece bir dönem cumhurbaşkanlığı yapma yetkisi değil, en az 10 yıl bu görevi yapma yetkisi vermesini istedi.

Erdoğan'ın Türkiye için ekonomik başarılardan fazlasını yaptığını belirten İzzetbegoviç, şunları kaydetti:

"Siz, Türk devletini ve Türk halkını hak ettikleri yere geri getirdiniz. Ondan da önemlisini yaptınız. Müslüman ümmentinin gururunu ve özgüvenini geri getirdiniz. Visoko ve Saraybosna'da, büyük bir Müslüman lidere saygı gösterdiğimiz için bugün buradayız. Konya, lideriniz Recep Tayyip Erdoğan için bayraklarınızı yükseğe kaldırın. O, bizim bayrağımızı da taşıyor. O, bizim emanetimizi de taşıyor. O, rahmetli Aliya İzzetbegoviç'in kanlı Bosna savaşında taşıdığı bayrağı da taşıyor."

"Tayyip, seninle gurur duyuyoruz" diyen İzzetbegoviç, "Senin zaferin bizim de zaferimizdir. Senin her zaferin Gazze'deki, Kahire'deki, Bosna Hersek'teki insanların ve tüm İslam ümmetinin de zaferidir" ifadesini kullandı.

İzzetbegoviç, milyarlarca insanın Erdoğan'ın sağlığı ve başarısı için dua ettiğine işaret ederek, "Hepimiz senin yanındayız. Yarın kazanan sen olacaksın inşallah. Nihai zafere kadar da kazanmaya devam edeceksin'' şeklinde konuştu. İzzetbegoviç konuşmasının sonunda Türkçe ''Tayyip, Bosna sizi çok seviyor" dedi.

Konya'daki mitingten video konferans yoluyla Visoko'ya bağlanan Erdoğan ise Türkiye olarak, Hırvatlarla Sırplarla beraber Bosna Hersek'in birliği için dua ettiklerini söyledi.

Erdoğan'ın sözleri salonda alkışlarla karşılandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan Gülen'e çağrı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN