Yükü paylaşıp Türkiye'yi uçuracağız

Giriş Tarihi: 9.8.2014

Başbakan Erdoğan, başkanlık ya da yarı başkanlık sisteminin gelmesi halinde Türkiye'nin çok daha iyi bir konuma ulaşacağını söyledi. Başbakanla birlikte çalışarak Türkiye’yi uçuracaklarını vurgulayan Erdoğan, “Biz kardeşçe bu işleri yürüttüğümüz zaman kimse önümüzü kesemez” dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçildiğinde sürekli Çankaya Köşkü'nde oturan bir lider olmak istemediğini belirtti. Uluslararası arenada aktif, milletvekilleriyle ve bakanlarla beraber koşturan bir Cumhurbaşkanı olmak istediğini vurgulayan Erdoğan, böylece Başbakan ve Cumhurbaşkanı'nın birbirleri üzerindeki yükü hafifleteceğine dikkat çekti. Erdoğan, "Biz kardeşçe bu işleri yürüttüğümüz zaman kimse bizim önümüzü kesemez ki. Biz ülkeyi böyle uçuracağız" dedi. Başbakan Erdoğan, atv-aHaber ortak canlı yayınında Sabah Gazetesi Yazarı Mahmut Övür'ün sorularını yanıtladı:

OTURAN CUMHURBAŞKANI OLMAM:
Sürekli Çankaya Köşkü'nde oturan bir cumhurbaşkanı olmak istemiyorum. Dolaşan, uluslararası arenada koşturan, bakanlarımızla beraber koşturan, koşacağız bu bağlantıları kuracağız. Yoksa dünyanın ilk 10 ülkesi arasına giremezsiniz. Siz Başbakanın üzerinden belli yükleri aldığınız gibi başbakan da sizin üzerinizden belli yükleri alacak. Biz kardeşçe bu işleri yürüttüğümüz zaman kimse bizim önümüzü kesemez. Biz ülkeyi böyle uçuracağız.

ARKADAŞINA GÖNDER
Yükü paylaşıp Türkiye'yi uçuracağız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN