Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gülen'in Amerikan tuzlukları

Giriş Tarihi: 9.8.2014 11:48 Güncelleme Tarihi: 9.8.2014 12:01

Temsilciler Meclisi'nden 16 isim Obama'ya "Erdoğan baskıyla seçimleri etkileyecek" mektubu gönderdi. TBMM'den 5 vekil çıkaran Gülen'in emrinde ABD'de 16 tuzluk olması ise "Hoca buranın adamı değil" yorumuna neden oldu.

Cumhurbaşkanlığı seçimine bir gün kala ABD temsilciler Meclisi'nden 16 milletvekili Başkan Barack Obama'ya Tayyip Erdoğan aleyhinde bir mektup yolladı. Mektupta "Türkiye yakın geçmişte birçok rahatsız edici değişimler yaşadı. Başbakan Erdoğan giderek otoriterleşen ve demokratik olmayan politikalar takip etti. Başbakan Erdoğan'ın geçmişi göz önüne alındığında, hükümetin seçimleri haksız yere etkilemek ve Türk seçmenlerin demokratik taleplerini bastırmak için uğraşacağına dair meşru endişelerin var olduğuna inanıyoruz" denilirken Başkan Obama'dan Türk hükümetini seçimlerin özgür ve şeffaf yapılması için teşvik edecek adımlar atması talep edildi.


HEPSİ GÜLENCİLERİN ADAMI

Mektupta imzası olan 16 vekilden Todd Rokita, Andre Carson, Doug Collins, Andy Harris, Daniel Lipinski, Loretta Sanchez, Ralph Hall, Susan Brooks ve Tammy Duckworth'ün Gülen örgütüne bağlı ABD vakıflarının sürekli baş konuğu olması; Ron Barber, Susan Brooks, Trent Franks, Taul Gosar, Luke Messer, Bobby Rush, David Schweikert ve Kyrsten Sinema'ya ise Gülenciler tarafından yüz binlerce dolar bağış yapılması ise dikkat çekti. Bu durum "Türkiye'de 5 tuzluk vekil bulabilen Fethullah Gülen ABD'de 16 tuzluk çıkarmış. Hoca hakikaten buranın adamı değil" yorumlarına neden oldu.

Gülenciler'in ABD'deki etkili isimlerinden Bilal Ekşili, Susan Brooks dahil birçok politikacıyla yakın temas içinde bulunuyor.

Kaynak: Takvim
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen'in Amerikan tuzlukları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN