Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Serbest bırakılan 17 polis hakkında yakalama emri

Giriş Tarihi: 9.8.2014
Paralel yapıya ilişkin ilk dalga operasyonlarında gözaltına alınan ancak hakimlik sorguları yapılamadığı için serbest bırakılan 17 kişi hakkında yakalama emri çıkarıldı. Bu kişiler arasında eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse, eski Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kazım Aksoy, eski Terörle Mücadele Şubesi Emniyet Amiri Gafur Ataç da yer alıyor.

İFADELERİ ALINAMAMIŞTI
22 Temmuz'da yapılan ilk dalga operasyonlarında gözaltına alınan 116 emniyet görevlisinden 31'i tutuklanmış, diğerleri serbest bırakılmıştı. Şüphelilerin ve avukatların süreci uzatma taktikleri sonucunda sorgu hakimi İslam Çiçek 29 Temmuz'da 17 kişi hakkında, ifadelerini almadan karar vermiş ve bu şüphelileri serbest bırakmıştı. Ancak soruşturma savcısı İrfan Fidan, bu kişilerin serbest bırakılmasına itiraz etmişti. İtirazı inceleyen İstanbul 2. Sulh Ceza Hakimliği, sevk edildikleri İstanbul 1. Sulh Ceza Hakimliği'nde ifadeleri alınamayan, aralarında eski İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse'nin de bulunduğu 17 kişi hakkında yakalama kararı çıkarttı.

KÖSE, AKSOY VE ATAÇ DA LİSTEDE

Hakkında yakalama emri çıkarılanlar şöyle: Ömer Köse, Kazım Aksoy, Gafur Ataç, Osman Özgür Açıkgöz, Kürşat Durmuş, Oğuzhan Ceylan, Mehmet Işık, Erkan Ünal, Necati Arslan, Selman Yuyucu, Ramazan Bolat, Faruk Kıvrak, Hasan Yüksek, Hidayet Kemal, İsmail Yalınız, Mehmet Kılıç ve Mücahit Kökoğlu.

İKİNCİ DALGADA 4 TUTUKLAMA
Öte yandan ikinci dalga operasyonlarında gözaltına alınan Metin Güneş, Ubeydullah Çelik, Abdülkerim Anaçoğlu ve Serkan Durmaz tutuklandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Serbest bırakılan 17 polis hakkında yakalama emri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN