Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Sonuçları büyük bir titizlikle duyuracağız'

Giriş Tarihi: 10.8.2014
Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kemal Öztürk, "Milli irade ilk kez Cumhurbaşkanını seçecek. Biz de ayrıca bir titizlik gösteriyoruz. Bizim için bu milli bir görevdir. Milli görevlerde taraf olunmaz. Sandıkta milletin iradesi ne ise biz de onu en sağlıklı ve doğru biçimde vereceğiz. Hiçbir spekülasyona, manipülasyona izin vermeyiz" dedi. Öztürk, olası hacker saldırılarına karşı da tüm önlemleri aldıklarını söyledi. Öztürk, 30 Mart yerel seçimlerinde AA aleyhinde 4 basın toplantısı yapıldığını aktaran Öztürk, "Bu 4 toplantının da haksız olduğu seçim sonuçlarının açıklanmasıyla belli oldu. Bu seçimlerde umuyorum ki bu tür asılsız spekülasyonlar olmaz" diye konuştu. Öztürk, hazırlıklara ilişkin şunları söyledi:
* "BİZİM İÇİN MİLLİ BİR GÖREV": Türkiye'ye yakışır bir seçim olmasını ümit ediyoruz. Sandıkta milletin iradesi ne ise biz onu en sağlıklı ve doğru biçimde vereceğiz. Hiçbir spekülasyona, manipülasyona izin vermeyiz. Bizim için bu milli bir görevdir. Milli görevlerde taraf olunmaz, taraf tutulmaz. Haberler, seçim verileri açısından AA seçimin güvenlik, sigorta işlevi de görecek kurumudur. Üzerimize düşen bütün görevi yerine getireceğiz.
* BİN 500 HABERCİ ÇALIŞACAK: Bin 500 habercimiz bütün il ve ilçelerde seçim sonuçlarını takip edecek. Sandık başındaki 70-75 bin sandık görevlisi de sonuçları alır almaz merkezimize aktaracak. Abonelerimize sunduğumuz hizmetin yanı sıra vatandaşlarımız da "www. aasecim. com" adresinden il il sonuçları görebilecek. Ayrıca Twitter ve Facebook adreslerimizden de seçim sonuçları takip edilebilecek. İnterneti olmayan vatandaşlar ise cep telefonlarından 1523'e kısa mesaj atarak seçim sonuçlarına ulaşabilecek.
* HACKER ÖNLEMİ: Yerel seçimlerde çok ciddi bir hacker saldırısına uğramıştık. Saldırılar, maalesef bir kampanya şeklinde yürütüldü. Bu seçimlerde de böyle olabilir ama biz her türlü önlemi aldık, hazırlıklıyız. Birkaç tane alternatif sistem kurduk. Geçen seçimde de bizi durduramamışlardı, bu sefer de olmayacağını düşünüyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Sonuçları büyük bir titizlikle duyuracağız'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN