Uzlaşma sürecini başlatalım

İlk seçilmiş Cumhurbaşkanı olan Erdoğan, "77 milyonun her ferdi için bu seçimin mağlubu yoktur. Bugün yeni bir toplumsal uzlaşma sürecini başlatalım. Eski çatışmaları eski Türkiye'de bırakalım" dedi

Giriş Tarihi: 11.8.2014
Türkiye'nin 12. Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan her seçim sonrası yaptığı balkon konuşmasına dün gece bir yenisini daha ekledi. Seçim sonuçlarını İstanbul'da takip eden Erdoğan Ankara'ya gelerek AK Parti Genel Merkezi'ne geçti. Balkona eşi Emine Erdoğan ile birlikte çıkan Erdoğan'ın 77 milyona yaptığı konuşmasından satırbaşları şöyle:
DEMOKRASİ BİR KEZ DAHA KAZANDI: Bugün seçimi kazanan sadece Recep Tayyip Erdoğan değildir, bugün milli irade, demokrasi bir kez daha kazanmıştır. Oy verenler kadar oy vermeyenler de, sevenler kadar sevmeyenler de kazanmıştır. Büyük Türkiye, öncü Türkiye kazanmıştır. Bugün Üsküp, Ramallah, Nablus, Gazze, Kudüs de kazanmıştır. 77 milyon 81 vilayet kazanmıştır.
ÇANKAYA MİLLİ İRADENİN EMRİNE GİRDİ: Meydanlardaki mitinglerimizde Ramazan, sıcak, oruç demediniz, kapı kapı dolaşıp milletin adamına oy istediniz. Adaylarımız açıklandığında bunun bir Fatiha olduğunu söylemiştim. Bugün kutlu bir Fatiha'yı yani bir açılışı idrak ediyoruz. Yeni bir döneme doğru ilk adımı atıyoruz. 3 Kasım 2002'de milletin partisinin iktidara gelmesiyle Meclis ile millet kucaklaşmıştı. Artık milletin adayının seçilmesiyle Çankaya'nın halka bütünleşmesinin önündeki bütün engeller kalkmıştır. Demokrasinin önünde vesayet aracı olarak kullanılan
Çankaya milli iradenin emrine girmiştir.

27 MAYIS TEDAVÜLDEN KALKTI: Bugün milletine tepeden bakan devlet anlayışının son kırıntıları da ortadan kalktı. Artık devlet ile millet aynı istikamete gidiyor. 2010'da kabul edilen anayasa değişikliğiyle 12 Eylül'ün izleri silindi. Bugün 27 Mayıs 1960 parantezi kapanmış, dayattığı cumhurbaşkanlığı anlayışı tedavülden kalktı. Menderes gibi "Yeter söz milletin" demiştik. Şimdi söz de, karar da milletin uhdesine geçti.

ARKADAŞINA GÖNDER
Uzlaşma sürecini başlatalım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN