Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Partime döneceğim'

Giriş Tarihi: 12.8.2014
30 Mart yerel seçimlerinin ardından "Bu şartlarda siyaset planım yok" diyen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından siyasete geri döneceğini açıkladı. 28 Ağustos'ta görevi sona erecek olan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Çankaya Köşkü'nde verilen resepsiyonda Cumhurbaşkanlığı muhabirleriyle bir araya geldi. Gül, gazetecilerin bundan sonraki planlarına ilişkin sorularına "Cumhurbaşkanlığım bittikten sonra şüphesiz ki partime döneceğim. Benim için tabii ki doğal olan şeydir. İnanıyorum ki Türkiye çok güçlü bir şekilde her anlamda yoluna devam edecektir" yanıtını verdi. Gül, "Bugün de Abdullah Gül başbakan olmasın diye kampanyalar yürütülüyor" sözü üzerine ise "Onlar ayrı konular. Onların hiçbirisine girmek istemem. Herkes konuşur, tartışır. Benim muhakkak ki kendi fikirlerim vardır. Onları konuşacak arkadaşlarımla da konuşurum" değerlendirmesinde bulundu. AK Parti'ye döneceğini söyleyerek en büyük haberi verdiğinin belirtilmesi üzerine de Cumhurbaşkanı Gül "Ben ama size bütün siyasi kimliğimi koydum. Benim bütün siyasi kimliğim, mücadelem ortada. Bundan daha tabii bir şey herhalde düşünmemek gerekir" dedi. Kendisinin Başbakan Erdoğan'ı, eşi Hayrünnisa Gül'ün de Emine Erdoğan'ı arayarak tebrik ettiğini belirten Abdullah Gül "Büyük bir mutluluk duyuyorum partimiz 2'nci Cumhurbaşkanını çıkartmış oldu" dedi.

'TÜRKİYE ÇOK ŞEYLERİ AŞTI'
Gül Cumhurbaşkanlığı süresinin nasıl geçtiğine dair bir soruya yanıt verirken "Geçmişle uğraşmam, geleceğe bakarım. Ben doğrusu, sabırla hep problemlerin aşılması yönünde davrandım. Hayrünnisa Hanım, cumhurbaşkanı eşi olduğunu Çankaya'dan önce Türkiye dışında anladı, yani gördü. Bu kadar söylemek isterim. Türkiye çok şeyleri aştı" ifadelerini kullandı.

MUHABİRLERE İMZALI SAAT
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 7 yıllık görev süresi boyunca kendisini izleyen Cumhurbaşkanlığı muhabirleri için resepsiyon verdi. Gül, Çankaya Köşkü'nde büyük salonda kabul ettiği muhabirlere bir de "anı" bıraktı; birer saat hediye etti. Kadın ve erkek muhabirlere göre ayrı ayrı hazırlanan Seiko ve Skagen markalı saatlerin arkasında Abdullah Gül'ün imzası yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Partime döneceğim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN