MGK bildirisi açıklandı! İşte görüşülen konular

Giriş Tarihi: 13.8.2014 16:27 Güncelleme Tarihi: 13.8.2014 17:54

Cumhurbaşkanı Abdüllah Gül'ün son kez başkanlık ettiği Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi. İşte toplantıda konuşulan konular.

ÇCumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında son kez toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Çankaya Köşkü'ndeki ağustos ayı olağan toplantısı 1 buçuk saat sürdü. Gül'ün son kez başkanlık ettiği toplantıda, 10 Ağustos seçiminde Türkiye Cumhuriyeti'nin 12'nci cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan da başbakan sıfatıyla son kez yer aldı.

Görevini, 30 Ağustos'ta, Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay'a devredecek Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Servet Yörük de MGK'ya son kez katıldı.

Milli Güvenlik Kurulu toplantısında, halkın güvenliğini ilgilendiren hususların ayrıntılı olarak görüşüldüğü, alınmasına ihtiyaç duyulan ilave tedbirlerin gözden geçirildiği ve devam eden çözüm sürecinin sahadaki yansımalarının değerlendirildiği açıklandı.

İLK DEFA BÖYLE BİR KARAR ÇIKTI

Milli Güvenlik Kurulu toplantısında, İsrail'in Gazze'ye yönelik operasyonlarının görüşüldüğü, ağır can kayıplarından duyulan derin üzüntünün dile getirildiği belirtilerek, Türkiye'nin Gazze'ye yönelik insani yardımlarının artırılarak devam edeceği vurgulandı.Türkiye, Gazze için devlet düzeyinde ilk defa böylesine bir karar aldı.

TÜRKMENLERİN DURUMU KONUŞULDU

Irak'taki çatışmaların Türkiye'ye ve bölgeye yansımalarının müzakere edildiği, Irak'ta tutulmakta olan Musul Başkonsolosluğu personeli ile Türkmen soydaşların durumunun değerlendirildiği ifade edildi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MGK bildirisi açıklandı! İşte görüşülen konular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN