İmam Hatipliler rüzgara karşı yükselen uçurtmalar gibidir

Giriş Tarihi: 17.8.2014 21:59
AK Parti İstanbul Milletvekili Av. Bülent TURAN ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel KARADENİZ, ÖNDER İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği'nin evsahipliğinde iki gündür düzenlenen 'Onun Kimsesi Benim' Programı'na katıldı.

ÖNDER İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği Başkanı Hüseyin KORKUT, 'Onun Kimsesi Benim' Projesinin Van'dan Ankara'ya, Zonguldak'tan Hatay'a 27 ilin Sevgi Evleri'nde yaşayan 420 çocuk ile Türkiye'nin çeşitli şehirlerindeki İmam Hatip Liseleri'nde eğitim gören gençleri bir araya getirdiğinden bahsederek bu tür projelerin bir başlangıç olduğunu söyledi.

Projenin finalinde gerçekleştiren Uçurtma Şenliği'nde şenliğinde konuşan Belediye Başkanı Temel KARADENİZ, birilerinin yılın bu en sıcak günlerinde hangi sahilde konaklayacaklarını düşündüğünü söyledi ve tatile gitmeyerek kimsesiz çocukları düşünen toplumun hassasiyet sahibi kesimlerine teşekkür etti.

Konuşmasına ortaokul çağlarında çatısız, penceresiz İmam Hatip Okullarında yatılı okuduğu günleri anarak başlayan İstanbul Milletvekili Avukat Bülent TURAN, 56 yıldır bu okulları güzelleştirmek ve mensuplarını yetiştirmek için yoğun çaba sarfeden ÖNDER'i kutladı. 16 Ağustos Cumartesi gününün İmam Hatipler'in önünü kesmek için hazırlanan 8 yıllık kesintisiz eğitim yasasısın kabulünün yıl dönümü olduğunu anımsatan TURAN, İmam Hatip neslini, rüzgara karşı durarak yükselen uçurtmalara benzetti. "Yasalara, baskılara, zulümlere karşı dik duranlar bugün içlerinden Cumhurbaşkanı yetiştirecek duruma geldiler!" diyen Av. Bülent TURAN, 28 Ağustos ile başlayacak Türkiye'nin yeniden inşa sürecinin toplumun dezavantajlı, ezilen, mağdur edilen kesimleri için farklı bir anlam ifade ettiğini belirtti.

Program, Sevgi Evleri'nde kalan çocuklara uçurtma dağıtımının ardından sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmam Hatipliler rüzgara karşı yükselen uçurtmalar gibidir
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN