Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gül: Türkiye'nin daha yükseleceğinden şüphem yok

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Köşte verdiği son resepsiyonda, 12. Cumhurbaşkanı olarak seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ın Köşk'e çıkmasından sonra Başbakan'lık görevini kimin alacağını açıkladı.

Giriş Tarihi: 20.8.2014 01:10 Güncelleme Tarihi: 20.8.2014 13:00
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AK Parti kongresinin cumhurbaşkanlığını devretmeden 1 gün önce yapılacağını anımsatarak, "Göründüğü kadarıyla devralacak arkadaşımız Dışişleri Bakanı Ahmet bey, siyasete de devlet hayatına da kazandıran benim" dedi. Yeni parti iddialarını da değerlendiren Gül, iddiayı ortaya atan aynı çevrelerin kendisi için daha önce "Aman cumhurbaşkanı olmasın" sözlerini hatırlattı.

Gül, siyasi hayatına nasıl devam edeceğine ilişkin ise, "Tecrübemi yine davama, kendi kurduğum partinin başarılı olması için şüphesiz desteklemeye, aktarmaya çalışacağım" ifadelerini kullandı.

GÜL DAHA SONRA ŞUNLARI SÖYLEDİ:

"Bu ara çeşitli yazılanlar, çizilenler konusunda, bir taraftan benim Cumhurbaşkanı olmam sürecinde 'Aman cumhurbaşkanı olmasın' diyenlerin bana parti kurdurması, yeni cephelere çekmesi, onu gördüm. Bir taraftan da bizim cenahtan yapılan epeyce saygısızlıkları da gördüm, bu son süre içerisinde. Bunların hepsini de takip ettim. Çevremdeki herkes görevini yapıyor, tarafsız bir cumhurbaşkanlığı mevkisinde.

Bir kişinin TBMM üyeliğinin düşüp düşmediğine karar vermek, tespit etmek, Cumhurbaşkanlığı makamına ait değil.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gül: Türkiye'nin daha yükseleceğinden şüphem yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN