Hayrünnisa Gül'den medyaya öfke patlaması

Giriş Tarihi: 20.8.2014

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül, veda resepsiyonunda medyayı eleştirdi: Bugün yaşadıklarım beni 28 Şubat'tan daha fazla üzdü

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görev süresinin bitimine 9 gün kala Çankaya Köşkü'nde verdiği son veda resepsiyona, eşi Hayrünnisa Gül'ün medyaya yönelik sert eleştirileri damgasını vurdu.

'YAZILANLARA KIRGINIZ'
Kırgınlığını açıkça dile getiren Hayrünnisa Gül, "Neler yazıldığını gördük, neler söylendiğini duyduk. Abdullah Bey kibarlığından söyleyemiyor, ben söyleyeyim. Gazetelerde son dönemlerde yazılanlardan dolayı kırgınız. Çok büyük haksızlığa uğradık. Bugün yaşadıklarım beni 28 Şubat döneminde yaşadıklarımdan daha fazla üzdü. Hatta Abdullah Bey, Köşk'e çıkarken başörtümden dolayı söylenenlerden daha fazla üzüldüm. Saf değiliz, ne olup bittiğini biliyoruz. Abdullah Bey ben üzülmeyeyim diye, gazete küpürlerini kaldırttı, interneti bile kapattırdı. Ama ben her şeyin farkındayım. Bu bir turnusol dönemi. Bize büyük yanlış, haksızlık yapıldı" dedi. Hayrünissa Gül bir ara bir televizyon yöneticisine dönerek, "Hep soru soruyorsunuz, biraz da akıl verin" diye konuştu.

DAVUTOĞLU YORUMU
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Köşk'e çıkmasının ardından görevi devralacak kişinin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu olabileceğine işaret etti. Görev süresinin bitiminde İstanbul'a yerleşeceğini, Ankara'da olmayı şimdilik düşünmediğini de belirten Gül, "Cumhurbaşkanlığı yapmış bir kişi nasıl davranırsa, ben de bundan sonra muhakkak ki öyle davranacağım" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hayrünnisa Gül'den medyaya öfke patlaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN