Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Feyzioğlu: Aday olurum ama bir şartla...

Giriş Tarihi: 21.8.2014 11:21

CHP genel başkanlığına aday olup olmayacağı merak edilen TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, kararını açıkladı.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, bir televizyon programına konuk oldu. Feyzioğlu, "CHP Genel Başkan Adayı" olma şartını açıkladı. Feyzioğlu, CHP yönetiminin demokratik şartlar gerçekleşmeden 15 günlük baskın kurultay kararını eleştirdi ve ekledi, "Ben demokratik şartlar gerçekleşmiş olsa ortasahadan forvete geçerim. Aday olurum" diye konuştu.

ORTA SAHADAN FORVETE GEÇERİM


Cumhurbaşkanlığı seçimleri konusunda CHP yönetimini uyardığını söyleyen Feyzioğlu, "Ben bölmeye değil birleştirmeye aday olurum. Benim tabiki bir siyasi görüşüm var. 15 gün içerisinde şimdi size soruyorum; 'biz Cumhurbaşkanlığı seçimi hezimetini konuşuyor muyuz?' 'Konuşmaya vakit var mı?' Yok. '30 Mart'ı konuştuk mu?' Hayır. 'Türkiye'nin hangi temel meselesini konuşup hangi temel noktalarda bir araya gelebileceğimizi biliyor muyuz?' Hayır. Bunların hiçbirine izin verilmedi. Yani iktidar alternatifi olacak büyük senfoni orkestrasını nasıl kurmalıyız ve hangi kadrolarla kurmalıyızı konuşan var mı? Yok! Zaten bunlar konuşulmasın diye 15 gün sonraya baskın bir kurultay yapılıyor. Hiçbir demokratik şartı gerçekleşmeden. Ben demokratik şartlar gerçekleşmiş olsa orta sahadan forvete geçerim." ifadelerini kullandı.

ADAY OLURUM


Küçükkaya'nın "Yani aday olursunuz" diye sormasının ardından Feyzioğlu "elbette olurum. Niçin olmayacağım? Bu benim demokratik hakkım ve milyonlarca yurttaşın bana talimatı." yanıtını verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Feyzioğlu: Aday olurum ama bir şartla...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN