Erdoğan, BM Genel Sekreteri ile görüştü

Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-mun ile telefonda görüştü.

Giriş Tarihi: 22.8.2014 19:06 Güncelleme Tarihi: 23.8.2014 00:25
Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgilere göre, BM Genel Sekreteri Ban'ın, Erdoğan'ı cumhurbaşkanlığı seçimini kazanmasından dolayı tebrik ettiği görüşmede, ağırlık olarak Gazze'deki gelişmeler ele alındı.

Görüşmede Erdoğan'ın, Gazze'ye yönelik kısıtlamaların kaldırılması gerektiğini hatırlatarak, sürdürülebilir bir ateşkesin sağlanması hususunda, Türkiye'nin uluslararası camiayla yakın işbirliğine devam edeceğini vurguladığı öğrenildi.

Erdoğan ayrıca Ban'a, Türkiye olarak Gazze'ye yapılan insani yardımlar, sahra hastaneleri kurulması ve bölge halkına elektrik sağlamayı hedefleyen projeler hakkında bilgi de verdiği belirtildi.

Görüşmede Erdoğan ve BM Genel Sekreteri Ban'ın, Filistin'e yardım amacıyla Norveç liderliğinde bir donörler konferansı düzenlenmesinin desteklenmesi hususunda mutabık kaldıkları öğrenildi.

ERDOĞAN PUTİN İLE DE GÖRÜŞTÜ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in telefonda görüştüğü bildirildi.

Kremlin Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Erdoğan ve Putin'in, enerji alanındaki ortak projelerin gerçekleştirilmesi başta olmak üzere, Türkiye ve Rusya arasındaki gündem maddelerini değerlendirdiği belirtildi.

Görüşmede Erdoğan ve Putin'in, Türk-Rus işbirliğinin çeşitli alanlarda daha da gelişmesinin önemi üzerinde durduğu kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan, BM Genel Sekreteri ile görüştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN