"Davutoğlu’nun 3 sınavı"

Giriş Tarihi: 25.8.2014 14:51 Güncelleme Tarihi: 25.8.2014 15:05
A Haber'de Nihan Günay'ın sunduğu Medya Dünyası programına konuk olan Seta İstanbul Genel Koordinatör Yardımcısı Prof. Dr. Medaim Yanık, Ahmet Davutoğlu'nun Başbakan ve AK Parti Genel Başkanı olarak belirlenmesini değerlendirdi. Yeni dönemde Davutoğlu'nu bekleyen 3 önemli sınavın olduğunu belirten Yanık, bu üç sınavı şöyle sıraladı;

ERDOĞAN'LA UYUMLU ÇALIŞMA SÜRECİNİ YÜRÜTEBİLMESİ LAZIM

Yeni kabinenin kurulması ve ardından Cumhurbaşkanı seçilen Erdoğan'ın onaylamasıyla, Ahmet Davutoğlu Başbakanlık görevine başlayacak. Aktif bir Cumhurbaşkanı olarak göreceğimiz Erdoğan'ın hızına ve onun yürüttüğü projelere uyumlu çalışabilmesi bu bakımdan çok önemli.

AK PARTİ'Yİ YA ALDIĞI YERDE KORUYACAK, YA DA DAHA İLERİYE TAŞIYACAK

Erdoğan sonrası AK Parti'nin bulunduğu başarılı konumu sürdürebilmek veya daha ileri seviyelere taşıyabilmek Davutoğlu'nun vereceği önemli sınavlardan birisi olacak .

TÜRKİYE'NİN SICAK MESELELERİ

Alevi açılımı, çözüm süreci, 'paralel yapı'yla mücadele, dış politikada ve ekonomideki büyük hamleler gibi Türkiye'nin sıcak sorunlarına, Erdoğan dönemindeki yönetim anlayışının devam ettirilmesi lazım.

Bu sorunların yönetiminde Ahmet Davutoğlu'nun çok doğru bir isim olacağını söyleyen Yanık, Davutoğlu'nun zihin dünyasının, Erdoğan'ın zihin dünyasıyla benzediğini söyledi.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Davutoğlu’nun 3 sınavı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN