Erdoğan'dan hükümete 5 konuda tam destek

Erdoğan, Başbakan sıfatıyla katıldığı son Bakanlar Kurulu'nda çözüm süreci, paralelle mücadele, Ortadoğu, AB ve yatırımlar konularını yakından takip edeceğini söyledi

Giriş Tarihi: 27.8.2014
Seçilmiş Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, "Başbakan" sıfatı ile son kez katıldığı Bakanlar Kurulu toplantısında, 5 konu ile yakından ilgilendiğinin altını çizdi ve "Birlikte çalışmaya devam edeceğiz" mesajı verdi. Bakanlar Kurulu'nun önceki gün yapılan toplantısını Erdoğan son kez başbakan sıfatı ile yönetti. Partisinin MYK, MKYK toplantıları ve milletvekilleri ile yaptığı görüşmelerde ortama veda havası hakim olup duygusal anlar yaşanırken Bakanlar Kurulu'nda durum daha farklıydı. Erdoğan'ın cumhurbaşkanı olarak da Bakanlar Kurulu toplantılarına katılması beklendiği için veda havası oluşmadığı bildirildi. Sadece birkaç bakan söz alıp, "12 yılda çok önemli mesafeler kat edildiğini, demokratikleşme ve yatırımlar konusunda büyük adımlar atıldığını" belirtip teşekkür etti. Onun dışındaki bölüm diğer Bakanlar Kurulu toplantıları gibi devam etti. Çözüm süreci başta olmak üzere ülke gündemindeki konular tartışıldı. Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Köşkü'ne çıktıktan sonra kabine ile ilişkilerinin nasıl devam edeceğinin sinyallerini de verdi. Erdoğan, kendisi açısından önemli olan konuları 5 başlık altında topladı. Bunları, "Çözüm süreci, paralel yapı ile mücadele, Suriye ve Irak başta olmak üzere bölgedeki gelişmeler, Avrupa Birliği ve yatırımlar" olarak sıralayan Erdoğan, "Bunlarla yakından ilgilenmeye devam edeceğim. Özellikle bu konularda birlikte çalışacağız" diye konuştu. Bakanlar Kurulu toplantısında gözler Genel Başkan ve Başbakan adayı Davutoğlu'ndaydı. Davutoğlu'nun da diğer toplantılarda olduğu gibi davrandığı, konuşmak istediğinde her zamanki gibi görüşlerini açıkladığı bildirildi. Toplantının sonunda Erdoğan, bakanlara "kongre ve yemin töreninde birlikte olacağız" mesajı da verdi.

YENİ KABİNEYE YENİ SEKRETER
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun Başbakan olacağının netleşmesi kabine değişikliği beklentisi doğururken, yeni kabine kurulmadan önce Bakanlar Kurulu bürokrasisinde önemli bir değişiklik yaşandı. Bakanlar Kurulu yeni sekreteri sessiz sedasız yapılan bir değişiklikle Osman Sağlam oldu. Sağlam, önceki gün yapılan Bakanlar Kurulu fotoğrafında ilk kez yer aldı. 17 Aralık girişiminin ardından bürokraside bir dizi görev değişikliği yaşanmış, Bakanlar Kurulu sekreterliğinin Sağlam'a emanet edilmesi kararlaştırılmıştı. Sağlam'ın yıldızı Kamu Görevlileri Etik Kurulu'nda yaptığı çalışmalarla parlamıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan hükümete 5 konuda tam destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN