Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davutoğlu'nun konuşması salondakileri ağlattı

Giriş Tarihi: 28.8.2014
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iki saati aşan ve 12 yıllık başbakanlık dönemini özetleyen çarpıcı konuşmasının metni ilk kez basın mensuplarına kitapçık olarak dağıtıldı.
İstanbul ve Konya'dan gelen Genel Başkan adayı Ahmet Davutoğlu'nun kardeşleri, kuzenleri ve yakın akrabaları sabah saatlerinde Dışişleri Bakanlığı binasında bir araya gelerek, aile için hazırlanmış bölümde yerini almak üzere kongre salonuna geçti.
Salonda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın posterlerinin yanında AK Parti'nin yeni Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun da posterleri yer aldı. 'Güçlü Cumhurbaşkanı ve Güçlü Başbakan' sloganları atıldı.
Uğur Işılak ve Murat Göğebakan'ın seçim şarkılarının yanı sıra ilk kez bu kongrede kullanılan 'Allah'ına kurban Tayyip Erdoğan' sloganı salona hakimdi.
Davutoğlu'nun bazı bölümlerinde duygusal vurgulara yer verdiği konuşması sırasında salondaki bazı izleyicilerin gözyaşlarını tutamadığı görüldü. Konuşmasında Necmettin Erbakan'a yaptığı gönderme ve paralel yapı ile mücadelede kararlılık vurgusu salonda alkış ve sloganlarla destek buldu.
Salonda en çok alkışı Davutoğlu'nun 'Bu bir veda değil vefa kongresidir' sözü aldı. Davutoğlu'nun derin siyasi analizler içeren konuşması, salona ve dinleyici hakimiyeti kongreyi izleyen gazetecilerden tam not aldı.
Ankara yılın en sıcak günlerinden birini yaşamasına ve salondaki soğutma sisteminin yetersizliğine rağmen salonu dolduran AK Partililer Davutoğlu'nun konuşmasını sonuna kadar dikkatle dinledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu'nun konuşması salondakileri ağlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN