Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dışarıya kurulan dev ekrandan izlediler

Giriş Tarihi: 28.8.2014
Tarihi kongre "Hep birlikte yeni Türkiye" konsepti üzerine kuruldu. Salondaki ışıklı panolara da bu slogan yazıldı. Salona seçilmiş Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile AK Parti Genel Başkanı seçilen Ahmet Davutoğlu'nun dev posterleri asıldı.
Erdoğan konuşmak için kürsüye çıktığı anda yanına gelen kız çocuğunun, daha önce Erdoğan'a altın veren küçük kızı hatırlatarak "Benim altınım yok benim de sevgim var kabul eder misiniz" sözleri, Cumhurbaşkanı'nı duygulandırdı.
Erdoğan ve Davutoğlu'nun hayatını anlatan sinevizyon gösterileri yapıldı. Davutoğlu için hazırlanan filmde Erdoğan ve Davutoğlu için "Reis ve Hoca" denmesi dikkat çekti.
Erdoğan konuşmasının sonunda salonu selamlarken birçok kişi gözyaşlarına hâkim olamadı.

KLİMALAR BİLE YETMEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 32 sayfalık konuşmasını bir saat 35 dakikada tamamladı. Ankara en sıcak günlerinden birini yaşarken salondaki klimalar yetersiz kalınca salondaki sıcaklık dayanılmaz hale geldi. Emine Erdoğan'ın da bir ara elindeki yelpaze ile eşini serinletmeye çalıştığı gözlendi.
Kongre binası dışına kurulan dev ekranlardan binlerce partili kongreyi takip etti.
Güvenliği sağlamak için toplam 4 bin polis görev aldı. Salonda uzman ekipler ve eğitimli köpeklerce bomba araması yapılırken, çevredeki yüksek binalara keskin nişancılar yerleştirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dışarıya kurulan dev ekrandan izlediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN