Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çankaya'da Erdoğan dönemi

Seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TBMM Genel Kurulu'nda yemin etti ve mazbatasını aldı. İşte tarihi günden dakika dakika tüm detaylar;

Giriş Tarihi: 28.8.2014 12:33 Güncelleme Tarihi: 28.8.2014 15:28
14:47 Meclis Başkanı Cemil Çiçek'in başkanlığında olağanüstü toplanan TBMM Genel Kurulu'nda mazbatasını aldıktan sonra ant içerek görevine başlayan Erdoğan'ı, TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı askeri törenle uğurladı. Erdoğan'la birlikte Emine Erdoğan da Meclis'ten ayrıldı.

Erdoğan, ant içme töreninin ardından Cumhurbaşkanlığı forsu açılan makam aracıyla Meclis'ten Anıtkabir'e hareket etti.

14:15 OTURUM SONA ERDİ
Yemin töreninin ardından Meclis Başkanı Çiçek genel kurul oturumunu kapattı.

14:14 101 PARE TOP ATIŞI
Erdoğan'ın yemin etmesinin hemen ardından Ankara'da ve Ordu merkezlerinde 101 pare top atışı gerçekleştirildi.

14:13 ERDOĞAN YEMİN ETTİ
Erdoğan'ın yemin etmesinin ardından Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, İstiklal Marşı'nı seslendirdi. Seçilmiş Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Genel Kurul kürsüsünden şu yemini etti: "Cumhurbaşkanı sıfatıyla, Devletin varlığı ve bağımsızlığını, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin kayıtsız ve şartsız egemenliğini koruyacağıma, Anayasaya, hukukun üstünlüğüne, demokrasiye, Atatürk ilke ve inkılaplarına ve laik Cumhuriyet ilkesine bağlı kalacağıma, milletin huzur ve refahı, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde herkesin insan haklarından ve temel hürriyetlerinden yararlanması ülküsünden ayrılmayacağıma, Türkiye Cumhuriyetinin şan ve şerefini korumak, yüceltmek ve üzerime aldığım görevi tarafsızlıkla yerine getirmek için bütün gücümle çalışacağıma Büyük Türk Milleti ve tarih huzurunda, namusum ve şerefim üzerine and içerim."

14:12
Cumhurbaşkanı Erdoğan mazbatasını TBMM Başkanı Cemil Çiçek'ten aldı.

14:10 Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM Genel Kurul Salonu'na giriş yaptı. Erdoğan, salona girdiğinde milletvekilleri tarafından ayakta karşılandı.

14: 00 ERDOĞAN'IN EŞİ VE ÇOCUKLARI LOCADA
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan, kızları Esra Albayrak ve Sümeyye Erdoğan locadaki yerlerini aldı.

13:58
Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'ye geldi. Erdoğan, TBMM Başkanvekili Ayşe Nur Bahçekapılı tarafından askeri törenle karşılandı. Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı tören kıtasını selamlayan Erdoğan, daha sonra eşi Emine Erdoğan ile Şeref Kapısı'ndan TBMM Genel Kurulu Salonu'na geçti. Şeref Kapısı önünde Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ı TBMM Başkanı Cemil Çiçek karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis Başkanı Çiçek'in başkanlığında olağanüstü toplanan TBMM Genel Kurulu'nda mazbatasını aldıktan sonra ant içerek, görevine başlayacak.

13:45 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki yemin töreni için evinden çıktı. Konvoy, yoğun güvenlik önlemleri altında ilerliyor. Erdoğan, evinin çevresinde kendisini uğurlamak için bekleyen vatandaşları selamladı.

12:33 Halk tarafından 12. Cumhurbaşkanı olarak seçilen Recep Tayyip Erdoğan'ı TBMM'ye götürecek üzerinde fors bulunan Cumhurbaşkanlığı makam aracı evinin önüne geldi. Araç ile birlikte Cumhurbaşkanlığı korumaları da Subayevleri'ndeki Erdoğan'ın evinin bulunduğu yere geldi. Ayrıca 10 kadar da motosikletli polis ekibi çıkışta konvoya eşlik etmek üzere hazır bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankaya'da Erdoğan dönemi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN