Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadir Topbaş'a çirkin iftira

Giriş Tarihi: 8.9.2014 00:10 Güncelleme Tarihi: 8.9.2014 00:13
Mecidiyeköy'de yaşanan ve 10 işçinin ölümüne sebep olan kazadan bile medet uman ulusalcı medya akılalmaz bir yalana imza attı.

İstanbul-Mecidiyeköy'de yaşanan asansör faciası neticesinde 10 işçinin hayatını kaybetmesi Türkiye'yi derinden yaralamışken, ulusalcı-faşist medya bu üzücü olaydan bile nemalanmanın derdine düştü.

Hükümeti ya da AK Partili belediyeleri, vatandaşın acısından beslenerek karalamaya çalışmayı meslek edinen ulusalcı-tetikçi medya, yine acıdan ve kandan medet umdu.

Daha önce de yalan haberler yapıp, sosyal medyaya yalan pompalama çabalarıyla gündeme gelen bir ulusalcı site bu kez İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ı hedef aldı.

28 AĞUSTOS'UN FOTOĞRAFINI BUGÜN ÇEKİLMİŞ GİBİ GÖSTERDİLER

Site, Veysel Eroğlu'nun Twitter'da paylaştığı, 28 Ağustos günü devir-teslim töreninde Çankaya Köşkü'nde çekilmiş olan fotoğrafı, bugün çekilmiş gibi gösterip sosyal medyada dolaşıma soktu.

Fotoğraf için "İstanbul ölen işçiler için ayağa kalkmışken Kadir Topbaş ne yaptı" yorumunu yapan site, ucuz ve ahlaksızca yalanlarına bir yenisini daha ekleyip zavallı ve komik duruma düştü.

GEZİ HASRETİYLE YANIP TUTUŞAN SİTE

Fotoğraf dün ya da bugün çekilmediği halde, üstelik fotoğrafı paylaşan Kadir Topbaş değilken, söz konusu sitenin bu amatörce yalana sarılması, hayatını kaybeden 10 işçinin kanı üzerinden insanları kışkırtıp, hükümet aleyhine Gezi benzeri bir olay tertipleme çabası olarak algılandı.

DAVUTOĞLU İŞÇİLER İÇİN "ŞEHİT" DEMİŞ, MÜZİK ÇALINMASINI YASAKLAMIŞTI

Öte yandan, Başbakan Davutoğlu da üzücü kazayla ilgili yaptığı yorumda "onlar bizim için şehit hükmündedir" ifadesini kullanmış, programlarında müzik çalınmaması talimatını vermişti.

TOPBAŞ NE YAPTI?

Peki, İstanbul-Mecidiyeköy'deki üzücü kaza olduğu andan itibaren İBB Başkanı Kadir Topbaş ne yapıyordu?

Topbaş'a yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre; dün olayın gerçekleştiği andan itibaren İstanbul İtfaiye Müdürlüğü ile birlikte hareket ederek gece boyunca çalışmaları bizzat kendisi yönetti. Topbaş vefat eden işçilerin oradan çıkarılmasını, kaza yerinin temizlenmesi gibi çalışmaları koordine etti, gelişmeleri dakika dakika takip etti.

Bir sonraki gün ise Topbaş, vefat eden işçilerin ailelerine telefonla ulaşarak baş sağlığı diledi ve onların acılarını paylaştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadir Topbaş'a çirkin iftira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN