Davutoğlu dev projenin açılış tarihini açıkladı

Giriş Tarihi: 13.9.2014 15:21 Güncelleme Tarihi: 13.9.2014 15:26

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Boğaz’a yapılan ikinci tüp geçitte incelemelerde bulundu. Davutoğlu, Avrasya Tüneli'nin tarihe altın bir imza olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına geçeceğini söyledi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ile Avrasya Tüneli inşaatında incelemelerde bulundu.

Davutoğlu, öğle saatlerinde Göktürk'teki evinden çıkarak, Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'ne geldi.

Bir süre kaldıktan sonra buradan ayrılan Başbakan Davutoğlu, incelemelerde bulunmak üzere Avrasya Tüneli inşaatına geçti.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan ile yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan Davutoğlu, ardından çalışmaların devam ettiği zemine indi.

Personel servis aracıyla tünele giren Davutoğlu, incelemelerde bulundu.

Avrasya Tüneli projesi doğa ve çevre güvenliği açısından da önemli

İncelemelerinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Başbakan Davutoğlu, Avrasya Tüneli projesine ilişkin "İstanbul'un doğası ve çevre güvenliği bakımından da önemli katkılar yapacak olan bu proje, eminim tarihe altın bir imza olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına geçecektir" dedi.

AVRASYA TÜNELİ 2016'DA BİTİYOR

Davutoğlu, müjdeyi verdi ve "Avrasya Tüneli 2016 yılının Aralık ayında tamamlanacak. İstanbul'un doğası ve çevre güvenliği bakımından da önemli katkılar yapacak olan bu proje, eminim tarihe altın bir imza olarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına geçecektir. Depreme karşı hareket edebilir kolonlar inşa edildi. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bugün 3. Köprü ve 3. havalimanını da dolaşacağız. İstanbullular bu hizmetleri hak ediyor" dedi.

Başbakana, incelemeleri sırasında Ulaştırma Bakanı Lütfi Elvan eşlik etti. Elvan, Davutoğlu'na, Boğazın altından araçların geçmesine imkan sağlayacak yeni tüp geçit hakkında bilgi verdi, sunum yaptı. Başbakan Davutoğlu'nun inşaat alanında baret ve yelek giydiği görüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu dev projenin açılış tarihini açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN