Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2018 başvuruları! KPSS başvurusu nasıl yapılır? ’den açıklaması

2018 başvuruları! başvuruları bugün 10 Mayıs'ta başladı. Peki KPSS başvurusu nasıl yapılır? KPSS sınav tarihleri ne zaman? KPSS başvurusu bugün 10 Mayıs'ta başlayıp, 21 Mayıs'a kadar sürecek. Her yıl milyonlarca insanın memur olma ve iş hayatına atılma hayaliyle girdiği, KPSS başvuru ücreti ne kadar olacak? KPSS başvuru ücretleri 60 TL olarak belirlendi KPSS ücretleri bu şekilde belirlendi. için adaylar resmi internet sitesinden KPSS başvurularını yapabilecek. ÖSYM resmi internet sitesi ais.osym.gov.tr'den yapılıyor. Milyonlarca insanını girdiği KPSS sınavında uzmanlar adayların başvurularını geciktirmemeleri gerektiğini söylüyor. 'da yapılacak olan ÖSYM KPSS sınavı için adaylar en kısa sürede başvurularını gerçekleştirmeliler. İşte 2018 KPSS başvurusu? 2018 KPSS başvuru ücretleri ve 2018 KPSS sınav tarihleri hakkında detaylı bilgiler...

Giriş Tarihi: 10.5.2018 17:53 Güncelleme Tarihi: 10.5.2018 17:54
2018 KPSS başvuruları! KPSS başvurusu nasıl yapılır? ÖSYM’den 2018 KPSS açıklaması

2018 KPSS başvuruları! Her yıl milyonlarca insanın girdiği KPSS sınavında uzmanlar adayların başvurularını geciktirmemeleri gerektiğini söylüyor. 22 Temmuz'da yapılacak olan ÖSYM KPSS sınavı için adaylar en kısa sürede başvurularını gerçekleştirmeliler. İşte 2018 KPSS başvurusu? ÖSYM KPSS açıklamasını yaptı. ÖSYM 2018 KPSS açıklamasında, 22 Temmuz'da ilk oturumlarının yapılacağını, KPSS sınavlarının 22 Temmuz, 28 Temmuz ve 29 Temmuz günlerinde sabah ve öğleden sonra uygulanacağını belirtti. Uzmanlar başvuru yapacak olan milyonlarca insanın, başvurularını geciktirmemeleri ve başvurularını yaparken dikkat etmeleri gerektiğini belirtiyor. 2018 KPSS başvurular 21 Mayıs günü son buluyor. KPSS başvuruları ne zaman başlıyor? 2018 KPSS başvuları nasıl yapılır? KPSS başvuruları ne zaman bitiyor? ÖSYM KPSS açıklaması.. İşte tüm detaylar...

BAŞVURULAR 21 MAYIS'A KADAR ALINACAK

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyi Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) başvuruları, bugünden itibaren 21 Mayıs'a kadar alınacak.ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2018 KPSS lisans düzeyinde 22 Temmuz, 28 Temmuz ve 29 Temmuz günlerinde sabah ve öğleden sonra uygulanacak.ÖABT, Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atamalarına katılacak öğretmen adayları için alanlarına bağlı olarak 5 Ağustos'ta, Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) 9 Aralık'ta yapılacak.Adayların tümü, 22 Temmuz 2018'de yapılacak sabah oturumuna girmek zorunda olacak. Adaylar, sınavın diğer oturumlarından hangilerine gireceklerine kendileri karar verecekler.2018 KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT başvuruları, bugünden itibaren 21 Mayıs'a kadar alınacak.Adaylar, başvurularını ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabilecekler.

2018 KPSS' BAŞVURUSU İÇİN ÖSYM'NİN YAPTIĞI AÇIKLAMA ŞU ŞEKİLDE;

2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyinde, 22 Temmuz 2018, 28 Temmuz 2018 ve 29 Temmuz 2018 tarihlerinde, sabah ve öğleden sonra uygulanacaktır. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT), MEB öğretmen atamalarına katılacak öğretmen adayları için alanlarına bağlı olarak 5 Ağustos 2018 tarihinde; Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyenlerin katılacakları Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT),9 Aralık 2018 tarihinde yapılacaktır. Adayların tümü, 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak sabah oturumuna girmek zorundadır. Adaylar sınavın diğer oturumlarından hangilerine gireceklerine kendileri karar vereceklerdir.2018 KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT başvuruları, 10-21 Mayıs 2018 tarihleri arasında alınacaktır. Adaylar, başvurularını saat 10.00'dan itibaren ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir. 2018-KPSS Lisans Kılavuzu, aşağıda yer alan linkten adayların erişimine sunulmuştur.

https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir

KPSS BAŞVURU ÜCRETLERİ HANGİ BANKAYA YATIRILACAK?

KPSS sınavına girmek için başvuru yapacak olan adaylar sınav ücreti olarak ödeyecekleri ücretleri nereye hangi bankaya, nasıl ödeyeceklerini merak ediyorlar. Ücretlerin yatırılacağı bankalar; T.C. Ziraat Bankası, Akbank, Türk Ekonomi Bankası (TEB), Deniz Bank, Kuveyt Türk PTT ve Halk Bankası olarak belirlendi.

BAŞVURU MERKEZİNDE YAPILACAK BAŞVURULAR NASIL YAPILIYOR?

Başvuru işleminin yapılabilmesi için adayın başvuru merkezine şahsen gitmesi zorunludur. Başvuru merkezleri tarafından adayların başvuruları, resmî iş gününde ve resmî iş saatleri arasında alınacaktır. Başvuru merkezlerinin adresleri, başvuru tarihlerinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet adresinde yer alacaktır. Adaylar başvuru işlemini gerçekleştirmek için merkezlere aşağıdaki belgelerle birlikte gidecek;

Eksiksiz ve doğru olarak doldurulmuş Aday Başvuru Formu, Nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı veya süresi geçerli pasaport nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Başvuruda adayın kimlik belgesinin aslını yanında bulundurması gerekmektedir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine (ais) ilk kez kayıt olacak adaylar ile ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde(ais) kayıtlı olan adaylardan eğitim bilgilerinde eksiklik/değişiklik olanların diploma veya öğrenim durumunu gösterir resmî belgelerinin onaylı bir örneği talep edilecektir.Bireysel olarak internet aracılığıyla başvuru hakkı olan adaylar, başvuru süresi içinde ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemine (https://ais.osym.gov.tr) T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak başvurularını buradaki açıklamalar doğrultusunda yapacak ve sınav ücretini yatırarak başvurularını tamamlayacaklardır. İnternet aracılığıyla bireysel başvuru, başvuru süresinin son günü, saat 23.59'da sona erecektir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2018 KPSS başvuruları! KPSS başvurusu nasıl yapılır? ÖSYM’den 2018 KPSS açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN