Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çayınız hazırsa sahura geliyorum

Erdoğan, yurtta kalan ’ın Twitter’dan yaptığı sahur daveti üzerine yurdu ziyaret etti. Öğrencilerin Twitter’dan canlı yayımladığı görüntü 2 milyon kişi tarafından izlendi.

Çayınız hazırsa sahura geliyorum
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir öğrencinin sosyal medya aracılığıyla yaptığı davet üzerine sürpriz ziyaret gerçekleştirdiği yurtta gençlerle sahurda bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sahurda gençlerle bir araya geldiÖĞRENCİ MESAJINA YANIT VERDİ
Erdoğan, bir öğrencinin sosyal medya hesabı Twitter üzerinden "Sayın Cumhurbaşkanım, bir gece de bizim Hüseyin Gazi Yurdu'nda sizi misafir etsek de sahuru birlikte yapsak?" davetine, "Çayınız hazırsa geliyorum." yanıtını verdi. Altındağ'daki Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'na bağlı Hüseyin Gazi Öğrenci Yurdu'na sürpriz ziyaret gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kapıda, kendisine Twitter'dan davette bulunan Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Güngör Atak karşıladı.BİRLİKTE SAHUR YAPTILAR
Daha sonra Atak ve beraberindeki öğrencilerle yurdun yemekhanesine geçen Erdoğan, gençlerle sohbet ederek sahur yaptı. Öğrencilere derslerinde ve yaşamlarında başarılar dileyen Erdoğan, "Siz gençlerden bu dinamizmi bekliyorum. 'Acaba' demeyin, 'Biz yaparız' deyin. Bu ülkenin, bu milletin evladı yapar. İnşallah gelecek bizimdir. Bu genç nüfusla, bu dinamik nüfusla inşallah bizler bu asrı tamamen kendi lehimize çevireceğiz." diye konuştu. Yerli otomobil projesinin son teknoloji ile yapılacağını belirten Erdoğan, "Şimdi 'Erdoğan 20 yıl geriden geliyor' diyor. Bizim yaptığımız yapacağımız otomobiller tamamıyla elektronik sistem. Bu tür otomobiller yapıyoruz. Kalkıp da bu noktada Tesla'nın sahibi gelip seni ziyaret etmiyor. Beni ziyaret ediyor. Niye seni ziyaret etmiyor. Diyor ki; 'Bu işi yaparsa bu adam yapar.' Bizler de bu 5 babayiğitle birlikte yerli milli otomobilimize başladık" dedi."SİZLER DE BURALARA GELECEKSİNİZ"
Gençlerin, "Gözümüz sizin yerinizde Sayın Cumhurbaşkanım" sözlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah sizler de buralara geleceksiniz. 2053 ve 2071 hedeflerimiz sizlere emanet" şeklinde karşılık verdi.

DAVETİMİ KABUL ETTİ YURTTA BAYRAM OLDU
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kendilerinden biri gibi gördüklerini söyleyen Yıldırım, Beyazıt Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Güngör Atak SABAH'ın sorularını cevapladı. Cumhurbaşkanı'nı Twitter üzerinden davet ettiğini söyleyen Atak, "Kendisinden, 'Çayınız hazırsa geliyorum' cevabını alınca bütün yurtta bayram havası esmeye başladı. Cumhurbaşkanımızı kapıda karşıladıktan sonra sofraya davet ettim. Mütevazı bir sofrayla sahurumuzu yaptık" dedi. Atak, Cumhurbaşkanı'nın davetlerine karşılık vermelerinin kendileri için sürpriz olduğunu söyledi.ÖZÇEKİM YAPTILAR
Sohbet sırasında üniversite öğrencileriyle özçekim (selfie) ve hatıra fotoğrafı çektiren Erdoğan, öğrenim gördükleri üniversiteler ve derslerinin durumu hakkında bilgi aldı, öğrencilerin ramazan ayını tebrik etti.İZLEYİCİ REKORU...
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gençlerle yaptığı sahur, sosyal medyada izleyici rekoru kırdı - Facebook ve Twitter üzerinden sahurda yapılan eş zamanlı canlı yayınlar, toplamda 2,1 milyon izlenmeye ulaşarak, 2018'de en fazla izlenen yayın oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çayınız hazırsa sahura geliyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN