Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Efsane başkan sahalara döndü! Çürük ürünleri sattırmadı

15 yıl yürüttüğü Keçiören Belediye Başkanlığı görevine 10 yıl sonra yeniden dönen ilk olarak semt pazarlarını denetledi. Altınok, yıllar önce olduğu gibi yine vatandaşa çükür mal sattırmadı

Giriş Tarihi: 6.4.2019 12:05 Güncelleme Tarihi: 6.4.2019 12:09
Efsane başkan sahalara döndü! Çürük ürünleri sattırmadı

31 Mart yerel seçimlerinde yüzde 63 oyla Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, daha önce 15 yıl yürüttüğü bu göreve 10 sene sonra geri döndü. Keçiören'in efsane başkanı olarak da bilinen Altınok'un devir teslim töreninde büyük coşku hakimdi. 10 yıl sonra yeniden başkan olmanın mutluluğunu yaşayan Turgut Altınok, düzenlenen törenle 10 yıl önce görevi teslim ettiği Mustafa Ak'tan bayrağı yeniden devraldı. Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, eskisi gibi yine sokaklarda vatandaşla iç içe bir başkan olacağının mesajını verdi.

MAKAMLAR GELİP GEÇİCİDİR

"Makamlar gelip geçicidir" diyerek sözlerine devam eden Altınok, "Devletimizin bekası için çalışmalarımızı azimle sürdüreceğiz. Seçim sonuçları hem ülkemize hem Ankara'mıza hem de Keçiören'imize hayırlı uğurlu olsun. Bundan sonra vakit hizmet vakti. Bize inanarak bize bu görevi layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, 'devletimizin bekası her şeyin üzerindedir' diyen MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'ye, bizlere destek veren teşkilatımıza, sandıkta bize vekâlet veren, oy veren ve vermeyen bütün Keçiören'e, başka partileri oy verip de gönlü bizlerle olan vatandaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Kavganın, küskünlüğün olmadığı, adı gönül belediyeciliği olan, gönüller yapan, gönüller kuran bir seçim dönemi yaşadık. Allah nasip ederse hızla sokaklarda olacağız. Bizim makamımız sokaklar olacaktır. Sokaklarda vatandaşlarımızla el ele gönül gönüle olacağız."dedi.

KRALDAN ÇOK KRALCI OLMASIN

Turgut Altınok törende son olarak, "Gök kubbede hoş bir seda bırakırsak, gönüller inşa edebilirsek, bir garip vatandaşımızın derdine derman olabilirsek geride bırakacağımız en büyük makamda bu en büyük rütbe de budur. Biz hizmete talip olduk. Bu makamlar vebal makamıdır. Bir kuruşunda bile vebal vardır. Her kuruşunuz hizmet olarak geri dönecektir. Keçiören Türkiye'nin parlayan yıldızıydı, yine Türkiye'nin parlayan yıldızı olacak. Ayrıca kimse kraldan çok kralcı olmasın. Ortada bir kral yok, hizmetler var. Herkesin hakkı ve hukuku bizim üzerimizdedir. Çalışan herkes Keçiören Belediyesi'nin personelidir" ifadelerini kullandı.

ÇÜRÜK MALI SATTIRMADI

İlçedeki Pazar alanlarını tek tek gezen Altınok, satılan ürünler üzerinde de denetimler yaptı. Alışveriş yapan bir vatandaşın elindeki elma poşetinin içerisindeki elmaların çürük olup olmadığını kontrol etti, çürük bulduğu elmaları tekrar tezgâha boşalttı. Yine bu arada diğer bir vatandaş için tezgâhtan salatalık seçip tartan Altınok esnaflara yaptığı uyarıda ,"Haram olur vebal olur, öbür türlü bereket olur helal olur. Vatandaşlara kaba davranmak yok. Çürük mal satmak yok. Çürük mal satmak günahtır, vebaldir ve haramdır. Diğer türlü de berekettir, duadır. Berekete inanın. Gönül mutmain olduğu zaman Allah bereketlendirir, şenlendirir. Gönül mutmain olmazsa haramdır" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Efsane başkan sahalara döndü! Çürük ürünleri sattırmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN