Türkiye'nin en iyi haber sitesi

internetteki içeriğini 1 saatte kaldırtacak

(), Google, Facebook ve Twitter gibi çeşitli internet platformlarında yer alan terörle ilgili içeriklerin 1 saat içinde kaldırılmasını içeren düzenlemeye onay verdi. Bu arada, ücretlerine de zam geliyor. 'nin 100'ün üzerinde ülke vatandaşına uyguladığı seyahat vizesi ücreti de 60 avrodan 80 avroya çıkarılacak.

Giriş Tarihi: 17.4.2019 22:12 Güncelleme Tarihi: 17.4.2019 22:22
AB internetteki terör içeriğini 1 saatte kaldırtacak

Strazburg'da toplanan AP Genel Kurulu, çeşitli internet platformlarında yer alan terörle ilgili içeriklerin hızlı bir biçimde kaldırılmasını sağlayacak yeni kuralları 204'e karşı 308 oyla kabul etti.

Düzenlemeye göre, sanal platformlar, AB üyesi ülkelerin yetkili makamlarından başvuru yapılması durumunda terörle ilgili içerikleri 1 saat içerisinde kaldırmak zorunda olacak.

Terörle ilgili içeriklerin kaldırılması konusunda uygun davranmayan platformlara küresel cirolarının yüzde 4'üne varacak seviyede para cezaları uygulanabilecek. Düzenlemenin yürürlüğe girmesi için AB Konseyinin onayı gerekiyor.

VİZE ÜCRETLERİ ZAMLANDI

Bu arada AP Genel Kurulu'nda, Avrupa Birliği'ne (AB) kısa dönemli vize başvurularına ilişkin düzenleme 123 "hayır" oyuna karşı 408 "evet" oyuyla kabul edildi. Yeni düzenlemeye göre, AB'nin 100'ün üzerinde ülke vatandaşına uyguladığı seyahat vizesi ücreti 60 avrodan 80 avroya çıkarılacak.

Söz konusu ücret, öğrencilerden, araştırmacılardan ve 6 yaşın altındaki çocuklardan alınmazken, sanatçılar, profesyonel sporcular ve sık seyahat edenler için çoklu giriş vize imkanı sağlanacak.

Vize başvuruları seyahatten 6 ay öncesine kadar yapılabilecek.

Düzensiz göçmenleri kabul alanında AB ile yeterli iş birliği yapan ülkeler için söz konusu kurallarda değişikliğe gidilebilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB internetteki terör içeriğini 1 saatte kaldırtacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN