Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Seçimin yenilenmesi vicdanları rahatlatacak

Bahçeli: ’daki seçimlere şaibe karışmıştır. Derin ve delilli usulsüzlükler hakimdir. En doğru, en makul kararı verecektir. Bize göre İstanbul’daki seçimin yenilenmesi maşeri vicdanı rahatlatacaktır

Giriş Tarihi: 21.4.2019
Seçimin yenilenmesi vicdanları rahatlatacak
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin il başkanları ve belediye başkanları ile Antalya kampında bir araya geldi. Açılış oturumunda gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Bahçeli, şuları söyledi:

İMAMOĞLU'NUN GİZLİ GÜNDEMİ:
CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (Ekrem İmamoğlu) 31 Mart'tan 17 gün sonra, yani 17 Nisan'da mazbatasını almış, görevine şimdilik başlamıştır. Musakka edebiyatından veri tabanı ve alt yapıyı kopyalama teşebbüsüne kadar mazbatalı şahıs gizli bir gündem çerçevesinde faaliyetlerini hızlandırmıştır. Ancak olağanüstü itiraz süreci de çalışmaktadır. İstanbul'daki seçimlere şaibe karışmıştır. İstanbul'daki seçimlere derin ve delilli usulsüzlükler hakimdir. Büyükçekmece ve Maltepe'de gün yüzüne çıkan vahim iddialar yenilir yutulur türden değildir. En doğru, en makul kararı Yüksek Seçim Kurulu verecektir. İstanbul'daki seçimin yenilenmesi maşeri vicdanı rahatlatacaktır.

FETÖ'NÜN MAZBATA KOROSU:
17 gün boyunca mazbatayla yatan, mazbatayla kalkan, toplumu kutuplaştıran, siyasi tartışmaları stadyumlara kadar taşıyan Sayın İmamoğlu ve partisi büyük bir yanlışın faili olmuşlardır. FETÖ'cüler İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimi üzerinden ganimet avcılığına soyunmuşlardır. Afrika ülkelerinde FETÖ'cülerin tezgâhıyla mazbata koroları kurulmaktadır. Sokaklar karıştırılmak, kaos dinamikleri harekete geçirilmek istenmektedir. Ekonomik saldırılara mihmandarlık yapan siyasetçilerin gözünü kin ve nefret bürümüştür. CHP-İP-HDP-PKK-FETÖ ortaklığı çok vahim boyutlara ulaşmıştır. Ekrem İmamoğlu terörist Demirtaş'a methiyeler düzmekte, Ermeni'sinden Rum'una ne var ne yok selam göndermektedir.

ÇIKAR VE PAZARLIK YOK:
Cumhur İttifakı 31 Mart'tan zaferle çıkmıştır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi güçlü şekilde tescillenmiştir. Milliyetçi Hareket Partisi de 31 Mart'ta yüzünü ağartacak müstesna bir netice elde etmiştir. Kıskanan varsa buyursun kıskansın. Çekemeyen varsa durmasın çatlasın. Cumhur İttifakı'nı hazmedemeyenler 15 Temmuz'da yarım kalan hıyanetlerini tamamlamak isteyen rezillerdir. Bizim ittifakımız konjoktürel değildir. Bizim ittifakımız pazara kadar değildir. Bizim ittifakımız çıkar ve pazarlığa dayalı değildir. Cumhur İttifakı'nın harcı Türk tarihinin mirasıyla karılmıştır.

YÜZDE 72'Sİ CUMHUR İTTİFAKI'NIN:
31 Mart'ta; 1 büyükşehir, 10 il, 58 metropol ilçe, 78 ilçe, 89 belde olmak üzere toplam 235 belediye başkanlığını kazanmamız tesadüfi değil, tarihi bir başarıdır. Adana Kozan'da hakkımız yenmiştir. Iğdır'da hakkımız gasp edilmiştir. İstanbul Maltepe'de önümüz kesilmiştir. Ne var ki başarıya duyduğumuz inancı bir türlü engelleyemediler. 31 Mart'ta 1389 belediyenin 987'si Cumhur İttifakı'nın siyasi sorumluluğuna teslim edilmiştir. Belediye başkanlıkların yüzde 72'si Cumhur İttifak'ını oluşturan MHP ve AK Partinin yönetimine geçmiştir.

SON SÖZ SÖYLENMEDİ
Mazbata almakla iş bitmemiştir. Süreç sonlanmamıştır. Şimdi söz sırası Yüksek Seçim Kurulu'nundur. Biz demokrasiye ve hukuka saygılıyız. Millet iradesine elbette bağlıyız ve saygı duyarız. Ancak sandık hilelerine tahammül göstermemizi de hiç kimse beklememelidir. Henüz her şey bitmiş değildir. Adalet son merciidir. Fakat son söz söylenmemiştir.

ÇELİKTEN İRADEYİZ
Cumhur İttifakı, milli bekayı koruyan, milli birliği savunan anlayıştan beslenmektedir. Bu yol bizi önce Cumhuriyetimizin 100. yılı olan 2023 yılında "Lider Ülke Türkiye'ye" ulaştıracaktır. Ardından ise çağ açan İstanbul'un fethinin 600. yılı olan 2053'te "Süper Güç Türkiye'ye" ulaştıracaktır. MHP ile AK Parti çelikten iradedir, bu irade Türkiye düşmanlarına göz açtırmayacaktır.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Seçimin yenilenmesi vicdanları rahatlatacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN