Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Denizkurdu-2019’da milli silahlarla hedeflere tam isabet

Giriş Tarihi: 15.5.2019
Denizkurdu-2019’da milli silahlarla hedeflere tam isabet
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından 131 gemi, 57 uçak ve 33 helikopterle Anadolu'yu çevreleyen üç denizde eş zamanlı düzenlenen en büyük planlı tatbikatlardan Denizkurdu-2019'da ikinci gün de başarıyla noktalandı.
Tatbikatta Türk Deniz Kuvvetleri'ne ait fırkateynler, hücumbotlar ve MİLGEM Projesi kapsamında inşa edilen korvetler tarafından kara hedeflerine atışlar yapıldı. Belirlenen 10 km mesafedeki iki farklı hedefe atış gerçekleştirildi. 10 adet top atışında ilk hedefin imhasının ardından ikinci hedef yok edildi. Eğitimin başarıyla tamamlanmasının ardından denizaltı savunma gemileri ve helikopterler tarafından denizaltı savunma harbi eğitimleri yapıldı.

YUNANLAR KISKANDI
Gün boyu devam eden atışlar kapsamında milli ve yerli silahlar ile SİHA'lar da kullanıldı. Eğitimler ASELSAN'dan gemilere gelen mühendis ve teknisyenler tarafından da kontrol edildi. ziyareti yapılacak. Öte yandan tatbikat Yunan medyasında ses getirdi. Ülke medyasına demeç veren bazı Yunan siyasiler Türkiye'nin gövde gösterisini panik havasında eleştirerek 'Türkiye ateşle oynuyor' gibi yorumlara bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizkurdu-2019’da milli silahlarla hedeflere tam isabet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN