Nejat Uygur'un eserleri yeni sahiplerini bekliyor

Giriş Tarihi: 26.10.2013

Ünlü tiyatrocu Nejat Uygur'un eserlerinin de aralarında bulunduğu yedi eşyası, 10 Kasım'da Çırağan'daki bir açık artırma ile satışa çıkıyor. Eşyalar, 9 Kasım'da Çukurcuma'da görülebilecek

Nejat Uygur'un oğlu Süheyl Uygur, Çengelköy'deki evini taşırken 'fazlalıklar' diyerek kolilere doldurduğu eşyaları evlerinin yakınındaki bir eskiciye sattı. Eşyalar arasında Nejat Uygur'un imzasını taşıyan çok özel parçalar dikkat çekti. Bu eserler arasında; torunu Zeynep için yaptığı ve arkasına özel bir mesaj yazdığı yağlı boya bir tablo, yine torunları Zeynep ve Ayşe'nin adlarının yazılı olduğu Vespa Scooter görünümlü üç tekerlekli bisiklet ve kendi adını taşıyan özel olarak ciltlenmiş 10 adet kitap da bulunuyor.

HEMEN SATIN ALDIK
Satılan eşyalar arasında bulunan Nejat Uygur'un yaptığı yağlı boya tablonun yanı sıra oyuncak koleksiyonundan parçalar, 1954 yapımı Plymouth Belveder model arabadan çıkma orijinal bir konsol, el yapımı kuklalar, plaka bölümünde torunlarının isimlerinin yazılı olduğu Vespa Scooter görünümlü bir oyuncak bisiklet ve bir satranç takımı; Çukurcuma Müzayede Evi'nin sahibi Muzaffer Gültekin tarafından satın alındı. Eserlerin bir müzadeyle satılacağını belirten Gültekin, şöyle konuştu: "Süheyl Uygur, bu eserleri ve daha fazlasını Haziran ayında taşınırken, Çengelköy'deki eskiciye satmış. Bu süre zarfından bazı eserler münferit olarak satılmış. Biz de bu durumdan haberdar olunca, hemen devreye girdik. Sıkı pazarlıklar sonucu, bu eserleri satın aldık. Eserleri, 10 Kasım'da saat 14.00'te Çırağan Sarayı'nda düzenleyeceğimiz müzayedeyle koleksiyonerlerin beğenisine sunacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nejat Uygur'un eserleri yeni sahiplerini bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN