İşlerden fırsat bulursak Öykü ile evleneceğiz

Ahmet Kaya için hazırlanan albümde 'Merhaba' şarkısını sevgilisi Öykü Gürman'la birlikte seslendiren Yavuz Bingöl: Bizim ciddi bir ilişkimiz var. Filmlerden, dizilerden fırsat bulursak evleneceğiz

Giriş Tarihi: 17.3.2014
Yavuz Bingöl, Ahmet Kaya anısına hazırlanan '...Bir Eksiğiz' isimli albümde; Sezen Aksu, Halil Sezai, Ceza ve Zuhal Olcay gibi 26 ünlü isimle birlikte Kaya şarkılarını yeniden yorumladı.
Hem Gülten Kaya ile albümün yapımcılığını üstlenen, hem de albümde sevgilisi Öykü Gürman ile birlikte 'Merhaba' isimli parçayı yorumlayan Bingöl, GÜNAYDIN'ın sorularını yanıtladı.

YAVUZ BİNGÖL FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

'...Bir Eksiğiz' nasıl bir albüm oldu? Gelen tepkiler nasıl?
Uzun vadede daha çok sevilecek ve anlaşılacak özel bir albüm oldu; beğenen de var, beğenmeyen de. Ahmet Kaya çok özel bir ses ve her şarkısı onun sesinden ulaştı kulağımıza. O yüzden ilk anda başkasından duymak yabancılaştırabiliyor ama zamanla değeri daha iyi anlaşılacak.

Hangi yorumu daha çok sevdiniz?
Cem Adrian, Halil Sezai, Bülent Ortaçgil, Teoman, Ceza... Sezen'i (Aksu) de çok beğendim; 'Ağladıkça'yı çok sade ve muhteşem okumuş.

Sizin 'Merhaba' şakısını seçmenizin özel bir sebebi var mı?
Aslında ben Ahmet Kaya'nın tüm şarkılarını okumak isterim. Hikayesi çok anlamlı bu şarkının; Gülten'in (Kaya) cezaevi arkadaşı olan bir kadının, kocası ve sevdikleri için yazdığı bir şiir bu.
Gülten'e vermiş o dönem. Gülten de yıllar sonra Ahmet Abi'nin önüne koymuş şiiri. 2.5 dakikalık kısa bir şarkı; tadı damakta kalır ve dinleyen bir daha dinlemek ister. O yüzden seçtim. Öykü de sesini kattı, müthiş okudu.

ARKADAŞINA GÖNDER
İşlerden fırsat bulursak Öykü ile evleneceğiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN