Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ah bu 'çevrimiçi' kopuk ilişkiler!

Giriş Tarihi: 22.6.2014
Yaz geldi ya, ilişkiler de yavaş yavaş sekteye uğramaya başladı. Erkekler 'Erkek erkeğe takılmayı özledim' diyor, kızlarsa 'Ben de kızlarla tatil yapacaktım, iyi oldu' deyip yoluna bakıyor… Ah yollar ayrılıyor da, gönüller ayrılmıyor okurcanlarım… O 'whatsapp', yani anlık yazışma aplikasyonu var ya; başa bela... 'Son görülme' anını takip ederken buluyorsun kendini. Hele bir de 'çevrimiçi' olma durumu var; en fenası… 'Kimle yazışıyor acaba?', 'Bana mesaj atacak mı?' diye düşünüp duruyor ayrılık acısını sindiremeyen taze bekar…

BİRAZ RAHAT OLUN
Son günlerde yemek masalarında ilişkilere dair en çok konuşulan konuların başında geliyor bu: 'Benimki kiminle yazışıyor?' Rahat olmak lazım, o telefonu bırakıp sağa sola bakmak lazım… Derdiniz mi yok yahu, rahat olun; yazın size de 'çevrimiçi' bırakacak çok fırsat çıkacaktır.

MENAJERLİK DEYİP GEÇME!
Yurt dışındaki büyük menajerlik şirketlerini bilirsiniz; onlar da kendi piyasalarında birer markadır. Sanatçılar o şirketlerle çalışmak için yarışa girerler… Artık Türkiye'de de marka olma yolunda ilerleyen menajerlik şirketleri olduğunu farkettim. Buna verebileceğim örneklerden biri de Önem Günal Management… 'Nereden bu sonuca vardın?' diyorsanız, geçen gün önüme şirketinin web sitesi çıktı. Bir markaya yakışacak şekilde, şirketi için çok özel bir fotoğraf çekimi gerçekleştirmiş Önem Günal. Kadir Doğulu, Özge Özpirinççi ve Deniz Çakır gibi birçok sanatçısı Günal'ın şirketi için poz vermiş. Yapılan fotoğraf çekimi oldukça hoşuma gitti. Ne demek istediğimi anlamak istiyorsanız, www.onemgunal.com adresli siteye bir göz atın.

PAZAR ÖNERİLERİ
Gidin: Bu pazar bir değişiklik yapın ve Sedef Adası'ndaki Elio'ya gidin. Hem ufak bir kaçamak yapmış, hem de güneşlenip şehrin temposuna 'dur' demiş olursunuz… Akdeniz mutfağının lezzetlerini tadıp, happy hour'da dans edip kurtlarınızı dökebilirsiniz.
Okuyun: Vedat Milor'un 'İstanbul 100 Lokanta' isimli rehber nitelikteki kitabında keşfedilesi birçok mekan ve yemekleri var. 'Bugün nereye gitsem' arayışındakilerin kütüphanesinde olması gereken leziz bir kitap.
İzleyin: Rus edebiyatının efsanevi ismi Dostoyevski'nin 'The Double' (Öteki) adlı eserinin beyaz perde uyarlamasını izleyin. Richard Ayoade'nin ikinci yönetmenlik deneyimi olan bu zor çalışmada, kitabı okuyanlar için ufak bir şaşırtma da var.Romanı olduğu gibi aktarmayan Ayoade, kitapta olmayan bir aşk üçgenini de filme dahil etmiş. Beyaz perdede dram ve gerilim karışımını sevenlere gelsin.

ARAYA KARA 'BULUT' GİRİYOR
Teknolojik sarsıntıya uğrayan bir ilişki var şimdi de gündemimizde! Olayın kahramanları, taze evli sayılır. Sürekli selfie patlatan aşkları, sosyal medyada bol bol yer alıyor. Ama geçtiğimiz günlerde 'Cloud', yani 'teknoloji bulutu'nun kurbanı oldular. Cloud; müzik, fotoğraf, uygulamalar gibi birçok belgeyi depolayan bir aplikasyon. Aynı içeriği birçok aygıtta görebiliyorsunuz. Yani akıllı telefonunuzda ne varsa, tabletinize iniyor. Gelelim olaya: Genç çiftimizin kız tarafı uzun zamandır kullanmadığı tablet bilgisayarını servise götürür, işlemi yapacak kişi tabletin şifresini ister. Eşinin akıllı telefonu da bu tabletle entegre halde… Koca akıl edemez tabii telefonuna gelen fotoğrafların eşinin tabletine düşeceğini… Hayat müşterek ya; şifreler de müşterek. Kızımız, ortak paylaşım alanına düşen müstehcen fotoğraflar karşısında sinir krizi geçirir. Akşam mı? Kıyamet kopar. İlişkileri mi? Toparlanacak diyorlar. İşte günümüz teknolojisinin sağladığı kolaylığın başımıza açabileceği bir felaket daha… Dikkatli olun derim size…

JLO BİLE ALDATILDIYSA SİZE NE OLUYOR YAHU!
Dünyadaki kadın yıldızların kendilerinden düşük kariyerli ve 20'li yaşlardaki sevgililerine özenen Türk starlar; bakın Jennifer Lopez'in başına gelenlere… Genç delikanlıyı alıp altına arabayı çeker, bütün dünyaya lanse eder, kolunuza takar davetlere götürürseniz; başınıza bu da gelir. Çocuk palazlanır ve sizi kapının önüne koyar. Örnek; Jennifer Lopez… Bu devirde JLo bile aldatılıyorsa, hiiiç kendinize güvenmeyin; sizin de başınıza gelir, benden söylemesi… N'apıyormuşuz? 'Gençtir, güzeldir' deyip, kolumuza takıp sokağa çıkmıyormuşuz…. Tercihlerinizi doğru yapın!
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ah bu 'çevrimiçi' kopuk ilişkiler!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN