Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Oynadığım karakter ünlü oluyor ben değil!

Giriş Tarihi: 6.9.2014

ATV'nin 'Kaçak' dizisinde Haluk Bilginer'in canlandırdığı mafya babasının kızını oynayacak olan Yağmur Tanrısevsin: Birkaç dizide oynadım diye havaya girmem. Ben değil, oynadığım karakter ünlü oluyor

'Güneşi Beklerken' adlı diziyle tanınan 22 yaşındaki Yağmur Tanrısevsin, yeni sezonda ATV'de yayınlanan 'Kaçak' dizisinde rol alacak. Dizide Haluk Bilginer'in canlandırdığı karakterin kızı 'Tülay'ı oynayacak olan güzel oyuncuyla; 'Kaçak'ı ve kariyerini konuştuk.

'Kaçak' dizisinden nasıl teklif geldi size?
Aslında 'Güneşi Beklerken'in biteceği belli olunca birden bire iş yağmaya başladı. Çünkü 'Güneşi Beklerken' ilgi gören bir diziydi, güzel yorumlar alıyorduk.

Aldığınız teklifler arasında en cazip olanı 'Kaçak' mıydı?
Evet, birçok teklif vardı ama ben çok kararsızdım. İyi oyuncularla çalışmak, iyi bir projede yer almak, farklı bir karakteri oynamak istiyordum. Bunun için ne kadar zaman beklerim diye düşünüyordum. Diğer iş tekliflerini değerlendirirken bir anda bir telefon geldi 'Kaçak'tan. 'Kaçak', çok iyi oyuncuların yer aldığı bir proje, o yüzden çok mutlu oldum ve heyecanlandım.

ÇİZGİMİ BOZMAK İSTEMİYORUM
Diziyi önceden izliyor muydunuz?
Evet, 'Kaçak' bildiğim ve çevremden de çok duyduğum bir diziydi. Kadrosunu da çok beğeniyordum ama tabii ki yoğun çekimlerim nedeniyle fazla takip edemiyordum.

Rolünüzden bahseder misiniz?
Annesi küçükken ölmüş, babası tarafından terk edilmiş, yıllarca kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan temizlikçi 'Tülay'ı oynuyorum. 'Tülay' mafya olduğunu bildiği babası 'Ustura Faysal'ı bulma derdinde... Hikayesi çok üzücü; tamamen hayatın ona getirdiği olumsuzluklarla boğuşmuş bir karakter. Dizide babasıyla olan dramını izleyeceğiz.

Karakterin kendinize yakın bulduğunuz bir yönü var mı?
Özgüveni ve çizgisini bozmadan hayata karşı mücadelesi bana yakın geldi. Ben 'Tülay' gibi büyük bir aile dramı yaşamadım ama ben de çok mücadele verdim.

Ne için mücadele ettiniz?
Mersin'den üniversite okumak için İstanbul'a geldim. Birçok şeyi burada kendim görüp keşfettim. Mesleğimle ilgili de sürekli doğru bir şeyler yapmaya, çizgimi bozmadan ilerlemeye çalışıyorum.

HER ŞEY BEKLEDİĞİMDEN HIZLI OLDU
Mersin'den buraya nasıl geldiniz?
Belki biraz klişe olabilir ama oyunculuk çocukluk hayalimdi. İlkokul üçüncü sınıftayken bir tiyatroda başrolde oynamıştım ve çok olumlu tepkiler almıştım. O zaman kendime güvenim gelmişti. Bu arada çocukluktan beri resim de yapıyorum, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde okudum ama resmi hiç meslek olarak düşünmedim. Üniversiteye başladıktan sonra oyunculuk dersleri alabileceğim yerleri araştırdım, birçok yerde eğitimler aldım. Tümay Özokur'la tanışmam hayatımın dönüm noktası oldu; kendisi benimle çalışmak istediğini söyledi. Beni iyi yönlendireceğini düşündüğüm için çok mutlu oldum. 'Adını Feriha Koydum' ilk dizim oldu.

Her şey beklediğinizden hızlı mı gelişti?
Evet, öyle oldu. Oyunculukta hiçbir zaman kendinizi yeterli görmüyorsunuz. Tümay Özokur'la tanışmasaydım, hâlâ 'Hangi eğitimi alsam?' diye düşünüyor olabilirdim. Ayrıca 'Tragedy' adlı tamamen İngilizce çekilen bir korku filminde de rol aldım.

'Kaçak'ın size ne katacağını düşünüyorsunuz?
Kaçak'ın bana çok katkısı olacağını düşünüyorum; çünkü güçlü bir kadrosu var. Ben orada kendimi gösterme derdinde değilim, olaya 'Onlardan neler öğrenebilirim?' diye bakıyorum. İyi oyuncularla çalışmak beni geliştirecek. Bir de 'Güneşi Beklerken'de izleyici kitlem liseli gençlerdi. 'Kaçak'ta bu çıtayı yükselteceğimi düşünüyorum. 'Kaçak' gençlik dizisi değil ve daha geniş bir kitleye hitap ediyor. Ben canlandıracağım 'Tülay'la kadınlara yönelik mesajlar vermek istiyorum.

Nasıl mesajlar mesela?
'Tülay', özgüveni yüksek. güçlü bir karakter. Bu anlamda kadınları etkileyeceğini, onları heveslendireceğini düşünüyorum. İnsanlara, o başarıyorsa, siz de başarırısınız' mesajı vermek istiyorum. Kadın haklarına karşı çok hassasım.

Şöhret gözünüzü korkutuyor mu?
Hayır, ona alıştım çünkü şöhreti iyi yönettiğime inanıyorum. Birkaç dizide rol alıp hemen farklı davranacak, havalara girecek biri değilim. Ben Yağmur'um, normal hayatımda da Yağmur olarak dolaşıyorum. Oynadığım karakterler meşhur oluyor, ben değil.

KISKANÇLIK KRİZİNE GİRMEDİM
Sevgiliniz Kerem Bursin'le ilişkiniz reklam ilişkisi olarak nitelendirildi. Bu rahatsız etti mi sizi?
Özel hayatımla ilgili konuşmak istemiyorum ama reklam ilişkisi olsaydı devam etmezdi. Şu an mutlu giden bir ilişkim var. Her şey yolunda gidiyor.

Kerem Bursin'in, Yasemin Allen'le rol alacağını duyduğunuzda kıskançlık krizine girdiğiniz de yazıldı. Doğru mu?
Hayır, doğru değil. Ben yoğun olarak çalışıyorum, çoğu haberi görmüyorum bile. Önemli olduğunu düşünmediğim için dikkate almıyorum. Özel hayatla gündeme gelmek istemiyorum.

HALUK BİLGİNER'LE ÇALIŞMAK HAYALİMDİ
Dizide Haluk Bilginer'in canlandırdığı karakterin kızını oynayacaksınız. Bilginer'in ismi de cazip geldi size öyle değil mi?
Evet, kesinlikle. Hatta geçen yıl Eylül'de bir röportaj vermiştim; orada Haluk Bilginer ile çalışmayı çok istediğimi söylemiştim.

Teklifi Haluk Bilginer olduğu için mi kabul ettiniz?
Tamamen öyle söyleyemeyiz. Tabii ki Haluk Bilginer ile oynamak benim için çok büyük bir avantaj. Bu konudaki hayalimi gerçekleştirmiş oldum ama dizide rol alan başka çok iyi oyuncular da var. Onlarla çalışmayı da çok istedim. 'Kaçak' bilinen bir dizi, bu yüzden kariyerimle ilgili sağlam bir adım atmış olabileceğimi düşündüm.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Oynadığım karakter ünlü oluyor ben değil!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN