Öncelikli işimiz adam yetiştirmek

Aile üyeleriyle birlikte Erbulak Oyunculuk ve Yazarlık Evi'ni açan Sevinç Erbulak, "Her şeyden önce adam olmak gerekiyor. Biz de adam yetiştireceğiz" diyor

Giriş Tarihi: 20.9.2014
Merhum sanatçı Altan Erbulak'ın eşi Füsun Erbulak, kızları Sevinç Erbulak ve Ayşe Erbulak ile torunu Dağhan Külegeç, Erbulak Oyunculuk ve Yazarlık Evi açtılar. Ses, nefes, diksiyon, sahne, kulis, koreografi, uygulamalı kamera önü, yaratıcı drama ve yazarlık dersleri verecek olan Erbulak Ailesi, sektöre Altan Erbulak gibi adamlar kazandırmak için yola çıktıklarını ifade ediyor. Bostancı'da üç katlı bir evi bir ayda eğitim yuvasına dönüştüren Ayşe Erbulak, Füsun Erbulak, Sevinç Erbulak, Dağhan Külegeç ve Özden Özgürdal, geçtiğimiz hafta okulun kapılarını gazetecilere açtı. Duvar kağıtlarından kitaplığa her şeyin özenle hazırlandığı mekan için Erbulak Ailesi okul yerine ev demeyi tercih ediyor.

YOĞUN İLGİ VAR

Ekim'in ilk haftası eğitim maratonuna başlayacak olan Erbulak Oyunculuk ve Yazarlık Evi'ne kısa zamanda yoğun ilgi olmuş. Henüz üç haftada 60 kişinin kaydolduğu okulun eğitmen kadrosunda Erbulak Ailesi'nin dışında Özen Yula, Toron Karacaoğlu, Ahmet Saraçoğlu ve Hakan Akdoğan gibi isimler de yer alıyor.

GENÇLERDEN ÖĞRENECEK
Şu sıralar 'Kiraz Mevsimi' adlı dizide boy gösteren Dağhan Külegeç; daha çok çocuklarla ve gençlerle ilgileneceğini söyleyerek, "Onlardan çok şey öğreneceğime inanıyorum. Onlara kamera önü dersleri vereceğim. Dizi set günlerini de eğitim programıma göre ayarlayacağım" diyor.

'AMACIMIZ FARKLI!'
Altan Erbulak'ın ismini yaşatmak için yola çıktıklarını söyleyen Sevinç Erbulak, 14 yıllık eğitmenlik deneyimini kendi soyadını taşıyan bir evde, yeni yeteneklerle paylaşacak olmaktan büyük gurur ve mutluluk duyduğunu söylüyor. Yetişkinlere sahne eğitimi verecek olan Erbulak; şöyle konuşuyor: "Bu tarz çok fazla okul var. Bunların az bir kısmı insan eğitiyor. Burası seçilmiş öğrencilerle dolu bir eğitim yuvası ve burada oyuncu, yazar, çizer yetiştirmeden önce adam yetiştirmeye çalışacağız. Her şey olunabilir, önce adam olmak gerekiyor. Bizim amacımız güzel adamlar yetiştirmek."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Öncelikli işimiz adam yetiştirmek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN