Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sosyal medyanıza dikkat!

Giriş Tarihi: 16.11.2014
Sosyal medyanıza dikkat!
Bir tek Hollywood ünlülerinin başına gelmiyor hack'lenmek… Bizim buralarda da, gençlerin kontrolündeki saldırgan virüs mesaiye başladı. Birkaç dakika içerisinde tüm sosyal medya hesaplarınızı ele geçiriyorlar. Biz Jennifer Lawrence'a ahlanıp Kate Upton'a vahlanırken, bizim hackercanlar da boş durmamış, kendilerini geliştirmiş… Vallahi hepsinden birer Steve Jobs, Bill Gates çıkabilecekken niye bunlarla uğraşılar anlamam… Gidin ders çalışın!

'ÖZGE N'APIYOSUN?'

Son günlerde Derya Şensoy, Deniz Çakır, Akasya Asıltürkmen, Demet Evgar, Emre Karayel ve Özge Özpirinçci gibi ünlünün de başına benzer vakalar geldi. Hacker'lar; birkaç dakika içerisinde hack'ledikleri ünlünün kimliğine bürünüyorlar. Nasıl mı?
İşte onlardan bir örnek. Mevzu Özge Özpirinçci ile Deniz Çakır (mış gibi yapan) birisi arasında geçiyor. "Özge n'apıyosun?' diye başlıyor yazışma.
Birkaç anlamsız cümlenin ardından Özge mevzuyu çakıyor… İşte o anda gelen cevap da şaşırtıcı; o hacker'ın zekasına yakışmayacak cinsten: "Ben sizin hayranınızım, sizinle ancak bu şekilde iletişim kurabilirim." Şimdiki hayranlık biçimi buralarda böyle, yakarak-yıkarak, hesaplarını çalarak, zarar vererek, özgürlüğünü elinden alarak yürüyor… Sadece bir merhaba demek bile suç işlenerek yapılıyor.
Hayranlık iyidir güzeldir ama sınırlarınızı bildiğiniz sürece… Yazımı okuyan herkese tavsiyem, şifrelerinizi bir kez daha değiştirin… Ve siz siz olun size gelen hiçbir linki tıklamayın!

Metropol çiftçilerinin yeni mekanı!


Üç yakın arkadaşın, reklam sektörünün monotonluğundan ve şehrin kaosundan sıkılıp yarattığı bir yerden bahsedeceğim... Adı 'Komşuköy'. Proje; Oğulcan Atay, Özden Akyıldız ve Uğur Akyıldız'a ait… İlk kurulduğu günlerde köşemde bahsetmiştim… Polonezköy'ün birkaç kilometre ilerisindeki Komşuköy'de hayat başladı!
Dedeo ğlu'nun da veti! İşte
biz de o eğlenceli gündüz aktivitesindeyiz… Aktivite diyorum, çünkü isteyen bir köşede Karaköy Bej'in şeflerinin elinden çıkma Komşuköy'ün bahçesinden toplanan mahsülleri tadabiliyor. İsteyen köpeği ile çimlerde koşabiliyor. İsteyen de fondaki müziğe kendini bırakıp gökyüzünü izleyebilir, o size kalmış. Lal Dedeoğlu'nun daveti üzerine biz bunların hepsini yaptık! Metropol çiftçilerine hizmet veren bir mekan burası.. Lahana ya da kerevizinizin çapalama vakti geldiğinde size bir uyarı mesajı geliyor ve sanal olarak siz bir tuşla bahçenizi çapalayabiliyorsunuz… "Yok beni kesmez" diyorsanız, gidip bahçenizle kendiniz de ilgilenebilirsiniz. Tam bir organik hafta sonu kaçamağı fırsatı!
Bir ay önce kuru toprakken; bir ayda üretimin parçası oluyor, şehir yaşantımızda unuttuğumuz doğanın her şeyi verebileceğine şahit oluyorsunuz. 170 bahçe sahibinin 15 dönümlük araziden mahsül topladığı Komşuköy'e özellikle ünlü şefler ilgi gösteriyor; kendi restoranları için ürünleri burada yetiştiriyor.

'Girişimcilik Haftası' hedefinize koşmak için iyi bir fırsat!

Önümüzdeki hafta Girişimcilik Haftası… İlginç bir alan girişimcilik... Çünkü ticari bir fikriniz olabilir ama paranız yoktur, ya da paranız vardır da fikriniz yoktur… Neyse, hafta nedeniyle iki dev organizasyon yapılacak İstanbul'da. Biri fikir liderlerinin konuşmacı olarak katılacağı TEDxIstanbul, bir diğeri ise 'Geleceğin Gücü Girişimciler G3 Forum'u… Farklı alanlardaki fikir liderlerinin bir araya geldiği bu zirvelerde TEDxIstanbul konuşmacılarından Nil Karaibrahimgil ve Metin Hara'nınkini merakla, G3'de de Ali Sabancı'nın sorup Acun Ilıcalı'nın cevaplayacağı konferansı ise heyecanla bekliyorum… Unutmadan G3'de ilginizi çekecek bir detay daha var; dilerseniz konferansa katılan 90 kişilik mentor grubuna yaratıcı fikirlerinizi pazarlayabileceksiniz… Hadi herekete geçme vakti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sosyal medyanıza dikkat!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN