Güzel insanlar bedava seyahat eder!

Giriş Tarihi: 30.11.2014
Güzel insanlar bedava seyahat eder!
"En şugarından Sugar daddy" arıyorum diyen bir Nişantaşı kızının hikayesi bu... "Yaşı önemli değil; benden yaşça büyük olabilir, hiç sorun değil" diyor.
Neden bahsediyorsun kızım, anlatsana? "Biletlerimi aldım gidiyorum, birkaç gün yokum" diyor.
Kızımız Instagram'ın en afililerinden, en çok takip edileni, en seksi bacaklara sahip olanından...
Ama bakmayın siz onun zengin kızı havalanmalarına; hepsi bir sihirbazlık ürünü, göz boyamaca. "Bir site var ki hayallerinize ulaştırıyor" diyor.
Adı Miss Travel. Genç kızların yeni seyahat etme yöntemi.
İlk önce siteye kayıt oluyor, en havalı fotoğraflarını yayınlıyor, beklentilerini bir bir sıralıyor, sonra şanslı kişiden gelecek mesajı posta kutunda bekliyorsun.
Ding dong, işte kapı çaldı. Bir iş seyahati için New York'da olacak 50'lerinde bir işadamıyla karşı karşıyasınız...
Onunla, o seyahate eşlik etmek, iş yemeklerine beraber katılıp boy göstermek istiyorsan, hemen biletini aldırıyor, en konforlusundan beş yıldızlı bir otele yerleşip keyfini çıkarıyorsun.
Amaç tamamı ile seyahat ve bunu ödeyen bir 'sugar daddy' var, yani para babası. İşte dünyanın bir ucuna gidip cebinden bir lira para çıkarmayan bir kızın hikayesi...
İyi yolculuklar!

Kayahan'dan benim en iyilerim!


Kayahan parçaları, Nişantaşı'nın Sess'inden Kuruçeşme'nin Albüm'üne, hatta Emirgan'ın Gizli Kalsın'ına kadar salgın kıvamında kendi sesinden kulaklarımıza işlerken; 'Kayahan'ın En İyileri' projesinin heyecanı da sarıp sarmaladı beni.
YouTube'dan birçok yorumu sırayla dinledim, benim dilime dolanan Gülben Ergen'in yorumuyla 'Devamı Var' oldu. Tam bir kulüp hiti olmuş. Remiksi alır başını gider; favori parçam budur!
Unutmadan; albümde yer almayan ama Murat Boz'un filmi 'Hadi İnşallah'ın soundtrack'i olan, Boz'un yorumladığı 'Elmanın Yarısı' da keyifle playlist'ime alındı. Bir de merak ediyorum, nasıl oldu da Kayahan 'Kara Saplantım' adlı parçasını unuttu ve albümüne almadı? Birçoğumuzun en çok dinlediği parça son zamanlarda.
Ah bir de kamuoyu yoklaması yapsaydın, biz gençlere sorsaydın ya ustam! Şimdilik eski kayıtla senin sesinden idare ediyoruz; belli mi olur ikinci 'En İyiler'ine girer! Girmeli...

Kerem'den bir 'Behlül' çıksa iyiydi!


Hali, tavrı ve jestleri ile Amerikan gençliği havalarını doğru taşıyan bir isim Kerem Bürsin... Kendisini daha yeni yeni bu kadar PR pompalaması sonrası keşfetmişken, ünlüler radarıma yeni yeni girmişken, tam da aksanının, kırık Türkçesi'nin tadını çıkaracakken, aman da bir röportaj verse o cool halini mercek altına alayım isterken; 'Şeref Meselesi' adlı dizide bir köy asisi ile karşı karşıya kaldım.
Peki oldu mu şimdi?
yan lış st rate ji mi ? İsteklerim
gerçekleşmiş, sayfa sayfa röportajlarını okurken, sonradan topraklarına alışan halini anlamaya çalışırken, bir de üstüne GQ Men of the Year ödülü eline tutuşturulmuşken; bu ters köşe rolü ona pek yakıştıramadım yahu. Kısaca bana en modern yanı daha yeni yeni pazarlanırken bu hali gözüme battı, içime de pek sinmedi. Çevremdeki hayran kitlesi de 'Yok bu rol olmadı, biz Kerem'i böyle görmek istemiyoruz' söylemleri ile doldu taştı.
Yanlış bir pazarlama stratejisi mi var ortada? O 'Güneşi Beklerken'deki 'Kerem'; okulun sahibi, şımarık, ukala, zengin çocuk birden bire nasıl köylü çocuğu 'Yiğit' oluverdi? Sanki bir 'Behlül' çıkmalıydı Kerem'in içinden... Bu rol bir beden büyük mü geldi ya da biz onu asi zengin genç rollerinde mi sevdik? Yine zengin bir ailenin ferdi olup havasını cakasını satsaydı...
Yeni rolü, biraz Amerikan kasabasından gelen koyboy kırması Kerem'di.
Bizim topraklarımızdan değildi. Bakalım senaryo; 'Kerem'in oynadığı 'Yiğit'i bildiğimiz, kabul ettiğimiz karaktere büründürecek mi? Eleştiriler senaristleri harıl harıl çalıştıracak, hikayede 'Yiğit'i mahallenin sonradan görmesi, jantisi yapacak. Kısaca Kerem parayı bulacak, yine intikam alıp esip gürleyecek!
Bak Mert demişti dersiniz...

'Artık ünlüsün, birlikte olabiliriz'

Ünlü bir kadının dilinden dökülüyor bu söz: "Sen artık ünlüsün, seninle beraber olabilirim."
İddialı, özgüvenli ve bir o kadar da mide bulandırıcı aslında. Sosyal statüsü gereği beraber olacağı insanları seçen kadın ve erkekleri çok gördük, duyduk. "Bu, bununla kesin parası için beraber" dediğimiz çok ilişki olmuştur.
Bakın etrafınıza; birçok hikayeye şahit olacaksınızdır.
Ama bir kadının katıldığı bir davette erkeğin kulağına gidip bu sözleri fısıldaması akıl almaz değil mi? Hepimiz zaman zaman belli rolleri üstümüze giyiyoruz; başarılı, şöhretli ve benzeri... Ve bazıları da bu rollere aşık oluyor. İşte o an sen önemli değilsin.
İsminin önüne giydirilen, sana statü sağlayan sıfatlar; her biri beş yıldız pekiyi aldıkça caziben artıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güzel insanlar bedava seyahat eder!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN