Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engin Altan Düzyatan: Çok yakışıklıyım diyerek uyanmıyorum

Engin Altan Düzyatan, ömrün, aşk aramakla ve doğru insanı bulmakla geçtiğini ifade ederken, kadın hayranlarının kendisini beğenmesi ile ilgili, "Normal standartların üstündeyim galiba. 'Çok yakışıklıyım’ diyerek uyanmıyorum. Ama böyle hissedilmesi veya bunun söylenmesi hoşuma gidiyor" dedi.

Giriş Tarihi: 7.12.2014 15:54
Engin Altan Düzyatan: Çok yakışıklıyım diyerek uyanmıyorum

Engin Altan Düzyatan, Zeynep Özek'in Birleşik Arap Emirlikleri'nden yayın yapan MBC4 kanalı için hazırladığı 'Turki Ekstra' programında sunucu Liana Dahdouh'un'un sorularını yanıtladı. Yeni dizisinde 'Ertuğrul Gazi'yi canlandıran Düzyatan, giydiği kostümlerinin o döneme uygun olduğunu söyledi. Tüm çabalara rağmen üzerindeki malzeme ağırlığını hafifletemediğini anlatan Düzyatan, şöyle dedi:

"Üzerimdeki deri nereden baksanız 5 kilo. Benim kullandığı kılıç, gerçek ağırlığında; yaklaşık 1.5 kilo. Savaş sahnelerinde biraz daha gerçekçi olmasını istediğim, o zamanki insanların neler çektiklerini bir şekilde öğrenmek ve çok da şık göründüğü için gerçek kılıçla savaşıyorum. Atla birlikte seyahat etmeye başladığımız ya da savaştığımız zaman yaklaşık üzerimize 20 kilo ağırlık biniyor. Şu an üzerimde yaklaşık 7 katman var. Bunun keyfi de başka. 'Şu anda daha rahat bir işte çalışmayı tercih eder miydin?' dersen, etmezdim. Bu işin içinde olmak benim için çok zevkli."

"BİZİM DÖNEMİMİZDE SEVGİYİ GÖSTERMEK RAHAT"

Düzyatan, o dönem ile bugünkü yaşam arasında çok büyük fark olduğunu ifade ederken bir soru üzerine, "Bizim dönemimizde sevgiyi göstermek daha bir rahatmış. Sevgimizi göstermeyi bir şekilde önemli buluyor ve bunu göstermeyi tercih ediyoruz. Kadınlar da bunu bekliyorlar. Ama o dönemde kadınların sevgilerini gösterme şekilleri bizimkinden bir hayli farklı. Her şeyden önce bir hayli sakin çok daha mesafeli çok daha birbirine gözlerle hitap edilen şeyler var" diye konuştu.

Engin Altan Düzyatan, aşkın insanı yaşama bağladığını, ömrün, aşk aramakla ve doğru insanı bulmakla geçtiğini ifade ederken, "Eğer bulduysanız ve o aşkın içindeyseniz hayat sizin için bir şekilde rahatlıyor. İşinize ve diğer yaşamınıza konsantre olacak alanınız oluyor. Bulamadıysanız ömrünüz o aşkı aramakla geçiyor. Bir şekilde konsantrasyonunuz hep dağınık oluyor" dedi. Düzyatan, kadın hayranlarının kendisini beğendiği hatırlatılınca şunları söyledi:

"NORMAL STANDARTLARIN ÜSTÜNDEYİM GALİBA.."

"İnsanın kendisine 'Yakışıklıyım' demesi garip geliyor. Çok öyle hissettiğimi söyleyemem. Normal standartların üstündeyim galiba onu da kabul etmek lazım. 'Evet çok yakışıklıyım' diyerek uyanmıyorum. Ben normal hayatımı yaşıyorum. Ama tabii ki böyle hissedilmesi veya bunun söylenmesi hoşuma gidiyor. Çünkü yaptığım iş de bir şekilde bunu da gerektiriyor aslında."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engin Altan Düzyatan: Çok yakışıklıyım diyerek uyanmıyorum
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN