Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ın akıl sağlığı yerindeymiş

Giriş Tarihi: 7.12.2014 16:51 Güncelleme Tarihi: 7.12.2014 16:54
Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan'ın akıl sağlığı yerindeymiş

'ın vefatından bir hafta önce mirastan feragat sözleşmesi imzaladığı sırada akıl sağlığı ve fiili ehliyetinin olup olmadığını araştıran Adli Tıp kararını verdi. Aslan'ın 20 Ekim 2005'te noterde düzenlenen feragat sözleşmesinde fiili ehliyetinin tam olduğu yönünde görüş bildirildi.

Adli Tıp Kurumu 4. İhtisas Kurulu'nca hazırlanan bilirkişi raporundaki iddialara göre, , mirastan feragat sözleşmesi imzalayan oğlu Atilla Aslan'a 500 bin lira nakit verdi. Atilla Aslan da en küçük kardeşi, oyuncu Mehmet Aslan lehine mirastan feragat etti. Ancak kardeşlerden Esra Aslan ve Atilla Aslan, daha sonra savcılığa giderek hile ve hataya düşürüldüklerini ve mirastan feragat sözleşmesini imzaladıklarını iddia etti.

Mahkemeye ulaşan bilirkişi raporu, ölüm döşeğinde hile ile mirastan feragat sözleşmesi imzalatıldığı iddia edilen Fahrettin Aslan'ın akıl sağlığını yerinde buldu.

20 Ekim 2005'te mirastan feragat sözleşmesi imzalayan baba Fahrettin Aslan'ın, bir hafta sonra vefat ettiği anlatılan raporda, akıl sağlığının yerinde olduğunun hastane raporlarından anlaşıldığı belirtildi.

21-24 Ekim 2005 tarihleri arasında kronik karaciğer yetmezliği tanısıyla Florence Nigtingale Hastanesi'ne yatırılan Fahrettin Aslan hakkında yazılan Psikiyatrist Dr. Gülcan Bugay imzalı notta, "Hasta dâhiliye yoğun bakım ünitesinde görüldü. Bilinci açık. Hasta oğlunu ve doktorunu tanıdı. İdrak ve hafızada belirgin patoloji saptanmadı" ifadelerinin bulunduğu kaydedildi.

Bilirkişi raporunda, "İleri dönem karaciğer hastalıklarında hastanın bilincini etkileyecek dönemler olabilir. Ancak bu dönemlerin uygun tedavilerle geriye dönebildiği bilinmektedir. Sonuçta Fahrettin Aslan'ın 20Ekim 2005'te fiil ehliyetine haiz olduğunun kabulü oybirliği ile mütalaa olunur" denildi.

Fahrettin Aslan'ın kızı Esra Aslan için imzaladığı 12 Temmuz 2005 tarihli mirastan feragat sözleşmesinde yine akıl sağlığı yerinde bulunmuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan'ın akıl sağlığı yerindeymiş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN