Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Perihan Savaş'ın oğlu oyunculuk yolunda

Perihan Savaş'ın merhum oyuncu Yılmaz Zafer'den olan oğlu Savaş Zafer, oyunculuk eğitimi alacak. Özyeğin Üniversitesi'nde gastronomi okuyan Zafer, Darülbedayi Atölyesi'nde oyunculuk öğrenecek

Giriş Tarihi: 15.1.2015
Perihan Savaş'ın oğlu oyunculuk yolunda
Perihan Savaş'ın oğlu Savaş Zafer oyuncu olmak için ilk adımı attı. Oyuncu Perihan Savaş, önceki gün Üsküdar'daki Kerem Yılmazer Sahnesi'nde '100. Yıl Darülbedayi Atölyesi'nin açılışına oğlu Savaş Zafer'le birlikte katıldı. Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu ve Şehir Tiyatroları sanatçılarının katıldığı açılış sonrası Savaş, oğlunun Darülbedayi Atölyesi'nde Şehir Tiyatroları oyuncularından ders almaya başlayacağını söyledi.

'ŞÖHRET OLMAK KOLAY'
Savaş, oğlunun oyuncu olmak istemesini desteklediğini ifade ederken, temel eğitim alarak bu işi öğrenmek istemesinin kendisini mutlu ettiğini söyledi. Savaş, konuşmasına şöyle devam etti: "Çocukken bu işlerle kafasını karıştırmak istemedim. Ama benimle birlikte gide gele tiyatro kulislerinde ve dizi setlerinde o tozu yuttu. Oyuncu olmaya kendisi karar verdi. Aynı zamanda gastronomi okuyor. Oyunculuk için usta-çırak ilişkisiyle eğitim alması gerekiyor. Biz nasıl öğrendiysek, o da aynı şekilde öğrenecek. Tepeden inme ya da torpille olacak bir şey değil bu. Çekirdekten yetişmesini istiyorum. İş şöhret olmaksa herhangi bir yerde kızlarla takılır, haber olur, bir anda şöhret de olur ama oyunculukta kariyer yapmak istiyorsa bu eğitimi görmesi gerekir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Perihan Savaş'ın oğlu oyunculuk yolunda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN