Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ben başkanken hiçbir üyeyi ötekileştirmedim'

eski başkanı , kendisinin alınmadığı derneğin genel kurul toplantısının ve seçimin iptali için mahkemeye başvurdu: Beni destekleyen üyelere saygısızlık yaptılar. Başkan olduğum dönemde hiçbir üyemi ötekileştirip ayrıştırmadım. Kendimin farkındayım ve vicdanım rahat

Giriş Tarihi: 11.4.2015
'Ben başkanken hiçbir üyeyi ötekileştirmedim'
(Müzik Yorumcuları Meslek Birliği) eski başkanı , başkanlık yaptığı dönemde birlikte çalıştığı yönetim kurulundaki sanatçıların kendisi hakkında açtığı yolsuzluk davasından beraat etmişti. Koç; daha sonra Edip Akbayram, Belkıs Akkale, Burhan Şeşen, Ali Kocatepe, Onur Akın, Metin Özülkü, Kubat ve Erdal Erzincan hakkında maddi ve manevi tazminat davası açmıştı. Ayrıca MÜYORBİR'in hukuk danışmanı avukat Aydın Kurban hakkında açtığı maddi manevi davanın yanı sıra baroya da suç duyurusunda bulunmuştu.

260 İMZA TOPLANDI
Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen MÜYORBİR 8. Olağan Genel Kurul Seçimleri'nde kendisi için toplanan 260 üye imzasının divan kuruluna sunulmasına rağmen salona alınmayan Ahmet Koç, şöyle konuştu: "Gerçekleşen bu genel kurulun iptali için birçok sebep zaten mevcuttu. Divan kurulu benim için toplanan 260 imza sayısına rağmen oylama yaptırmamıştı. Şimdi hakkımda beraat kararının da çıkmasıyla birlikte diğer üye arkadaşlarım ile seçimi gerçekleşen bugünkü genel kurulun iptali için davalara başlıyorum." Davaların ardından Ahmet Koç, mahkeme kararı ile genel kurulun iptal edileceğine ve yeniden seçime gidileceğine inandığını söyledi. Kendisi hakkında yolsuzluk iddialarında bulunan kişilerin rant için değiştiklerini anlatan Ahmet Koç, "Los Angelas'ta üç günlük fuara gidip kaldıkları gün sayısını 11'e çıkarttılar. Las Vegas'a gidip kumar oynayıp eğlendiler. Ardından köşelerinde bu eğlencelerini kaleme aldılar. Bu olaylar tamamen üyelerin paraları ile gerçekleşti. Ben oraya gitmeyip bu duruma karşı çıktığım için döndükten üç gün sonra beni görevden aldılar" dedi. Koç, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugüne kadar sosyal demokratız deyip bu anlamda meydanlarda şarkılar, türküler söyleyen bu kişiler, üzülerek söylüyorum ki, Ergenekon ve Balyoz davalarında gösterdikleri hassasiyeti bana göstermediler. Davaları devam eden, karara bağlanmayan kişilere haksızlık yapıldığını söyleyen bu insanlar benim davamda neden bana saygı duymadılar? Sosyal demokrat olduklarını söyleyen bu insanlar düne kadar kapitalist dedikleri sermaye karşısında ne yazık ki eğildiler. Meslek birliğimizi yapımcılara peşkeş çektiler. Ben sandıkla gelen birisiyim. Ve sadece bana değil, beni destekleyen üyelere de saygısızlık yaptılar. Şu an sosyal demokrat olduklarını söyleyen o insanların neler hissettiklerini çok merak ediyorum." Ahmet Koç sözlerini şöyle noktaladı: "Ben başkan olduğum dönemde hiçbir üyemi ötekileştirip ayrıştırmadım. Kendimin farkındayım ve vicdanım rahat."

MÜYOBİR'İN YENİ BAŞKANI BURHAN ŞEŞEN
MÜYORBİR, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'nun 42. Maddesi kapsamında; icracı sanatçılar tarafından kurulmuş Bağlantılı Hak Sahibi Meslek Birliği'dir. MÜYORBİR, 51 kişilik kurucu üye tarafından 2000 yılında kuruldu ve 19.04.2000 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın onayı ile tüzel kişilik kazandı. MÜYORBİR, 2000 yılından bu yana alt yapı donanımını tamamlayarak çalışmalarını sürdürüyor. MÜYORBİR'in yönetim kurulu şöyle:
Burhan ŞEŞEN (Başkan)
Onur AKIN (Başkan Yardımcısı)
Ali KOCAT EPE (Sayman Üye)
Belkıs AKKALE
Edip AKBAYRAM
Kubat
Metin ÖZÜLKÜ
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ben başkanken hiçbir üyeyi ötekileştirmedim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN