Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanımıza hayranım

Müziğe atılmadan önce Gençlik Kolları'nda olduğunu söyleyen : Siyaset çok derin bir konu. Babam zamanında başka partiden adayken ben Ak Parti için çıldırıyordum. Gençlik Kolları'ndaydım. Cumhurbaşkanımız 'ın duruşu beni çok etkiledi. Kendisine hayranlığım var

Giriş Tarihi: 22.4.2015
Cumhurbaşkanımıza hayranım
Müzik sektörüne hızlı bir giriş yapan , dokuz ay içinde üçüncü maxi single'ını çıkarttı. 'Kaç Kere' adını verdiği son albümüyle kendisine karşı oluşan önyargıyı yıktığını belirten İdo, yeni bir hayran kitlesi kazandığına inanıyor. Tatlıses soyadını taşımanın sorumluluğunu hissettiğini ve bunun kız arkadaşlarıyla ilşkilerini bile etkilediğini anlatan genç şarkıcı, babası 'in milletvekili adayı olamamasıyla ilgili de açıklamalarda bulundu. Müziğe atılmadan önce kendisinin Gençlik Kolları'nda olduğunu ve Cumhurbaşkanı 'a hayranlık duyduğunu belirten İdo, albümünü ve özel hayatını anlattı...
Şarkıcı olmaya ne zaman ve nasıl karar verdiniz?
Müzik, doğduğumdan beri hayatımda vardı. O yüzden bu konuda ilginç olan bir şey yok. Ben Amerika'da 16 ay kaldım ve ritim eğitimi aldım. Yapımcı olmak istedim ama döndüğümde albüm yaptım. Küçükken topçu da olmak istiyordum ama popçu oldum.

GENCİM VE KANIM KAYNIYOR


Popçu olmanız nasıl karşılandı?
Yapabildiğimin en iyisini burada yapıyorum. İyisini yapmadıktan sonra türkü veya arabesk yapmanın anlamı yok.
'Kaç Kere' nasıl bir albüm oldu?
Üç şarkılık bir maxi single. 'Kaç Kere' ve 'Kanayan Yara'; Eralp Yavuz diye bir arkadaşımın. 'Aşk Bunun Adı' şarkısının sözü ve müziği bana ait. Sözü ve müziği bana ait bir şarkıyı söylemek ayrı bir keyif. Şu an ekranlarda 'Kaç Kere'nin klibi dönüyor, bir ay sonra da kendi şarkıma klip çekeceğim.
Dokuz ay içinde üçüncü kez yeni bir şarkı çıkarıyorsunuz. Bu ne hız?
Genç olmamın ve kanımın kaynamasının verdiği bir avantaj. 'Sonsuz Teşekkürler' şarkım hâlâ yürüyor mesela. Altı ay sonra yeni bir şey daha gelecek. İşi daha çok şova döndüreceğim. Daha çok dans edilecek yeni bir tarz yapacağım. Şimdikinden daha sert olacak.
Babanızın şarkılarıyla ilgili bir projeniz var mı?
Babamla düet yapacağım. Ben arabesk okuyamam ama o pop okur. Kayahan'ın şarkılarını çok güzel okumuştu. O yüzden pop bir şarkıda düet yapacağız.

BABAM ALBÜMÜ DİNLEDİ, 'VAY BE' DEDİ

Babanız İbrahim Tatlıses albümünüzü dinledi mi?
Evet, albüm daha çıkmadan önce dinlettim. 'Kaç Kere'yi dinledi, "Vay be" dedi. Çok beğendi.
Dinleyip de 'Vay be' diyen çok fazla insan var. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?
Çok güzel bir şey. Demek ki güzel bir şey yapmışım. Bu kadar büyük ilgi görüp beğenileceğini tahmin etmiyordum açıkçası ama çok güzel yere gitti. İyi ve olumlu yorumlar alıyorum.
Kendi kitlenizi yarattığınızı düşünüyor musunuz?
Babamdan dolayı seven ve destek veren devasa bir kitle var. Onun üzerine de yenileri katıldı. İlk başta bana karşı bir önyargı vardı. Bu albümle o önyargıyı tamamen yıktım. Bunu da şarkılarımla yaptım. Babam mesleğinde bu kadar iyiyken, benim onun yüzde 1'i bile olamayacağımı düşünüyorlardı. Ben şu an yüzde 1'i kadarıyım mesela. Ben hiçbir zaman Tatlıses soyadına sığınmadım. Kullanmak isteseydim o gücü çok güzel kullanırdım ama onsuz bir şey yapmak, kendi emeğimle bir yere gelmek çok daha değerli. İnşallah benim de çocuğum olur ve o da müzikle ilgilenir. Böylece Tatlıses soyadı müzikte hep devam eder.

BABAMIN SAĞLIK DURUMU İYİ


Babanız milletvekili adayı olamadı, üzüldünüz mü?
Aday olmadığı için üzülmedim. Kendisinin de üzüldüğünü sanmıyorum.
Sağlık durumu el vermediği için aday olamadı deniyor. Var mı öyle ciddi bir durum?
Aday olarak gösterilmemesinin sağlık durumuyla alakası yok. İlla ki bir bildikleri vardır. Belki tempodan dolayı yormak istemediler. Ama babam çok iyi. Allah'a şükür her şey çok iyi gidiyor. Biraz daha kalıp dönecek.
Babanızın milletvekili olmasını ister miydiniz?
Onun kendi görüşü, kendi kararı. Ama eğer aday olsaydı Urfa'da çok büyük oy alırdı.
Sizin siyasetle aranız nasıl?
Siyaset derin bir konu. Ben de çocukluğumdan beri siyasetle yakından ilgileniyorum. Babam zamanında başka parti adayıyken ben Ak Parti için çıldırıyordum. Gençlik Kolları'ndaydım. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın dik duruşu beni çok etkiliyor. Kendisine hayranım. Karizması ve dünyayı etkileyen tavrıyla kendisinden etkilenmemek mümkün değil. Siyaseti onun sayesinde çok sevdim.

KIZLARIN HAYRANLIĞI HOŞUMA GİDİYOR

Soyadınız size bir sorumluluk yüklüyor mü?
Yüklemez mi, attığım her adıma dikkat etmek zorundayım. İlerideki eşimi bile çok dikkatli seçmem gerekiyor. Ben şımarmamaya çalışıyorum.
Peki kızlarla olan ilişkilerinizi Tatlıses soyadı ne derece etkiliyor?
Çok etkiliyor. Sırf İbrahim Tatlıses'in oğlu olduğum için benimle tanışmak isteyen kızlar oluyor. 'Bugün şuraya gidelim mi?' deyip dolaşmak istiyorsa, benimle neden birlikte olmak istediği belli oluyor. Ben de ona göre davranıyorum.
Sizi takip eden çok fazla kız hayranınız var...
Geçen gün bir radyo programında evlenme teklifi aldım ve kabul ettim. Kızların hayranlığı hoşuma gidiyor.
Hayranınızla evlenir misiniz gerçekten?
Hayat bu; neyle karşılaşacağım belli olmaz. Büyük konuşmamak lazım. Ama şu an evleneceğim kız ne yapıyor, nerede, nasıl karşılaşacağız; merak ediyorum. Evliliğin kariyerimi olumsuz etkileyeceğini de düşünmüyorum.

GENLERİMDE ÇAPKINLIK VAR

Kendinizi yakışıklı buluyor musunuz?
Aynalarla barışığım. Kimse beni yönlendirmiyor. İmaj konusunda da kendi isteğime göre hareket ediyorum. Bu imajı kimseye bakarak oluşturmadım. Kendime yakıştırdığımı giyiyorum. Modayı da takip etmiyorum. Modanın olduğuna da inanmıyorum. Takım elbise de giyiyorum, R&B tarzı da.
Çapkın mısınız?
Her erkekte olduğu kadar bende de çapkınlık var. Genlerde de var biraz. (Gülüyor)
Hiç aşık oldunuz mu?
Bilmiyorum ki... Aşık olmak nasıl bir şey onu bilmiyorum. Hiçbir kız için ağlamadım mesela.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanımıza hayranım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN