'dan 'a sitem

MESAM’ın 14’üncü genel kurulunda yeniden başkan seçilen , ’ı örnek gösterip kurul toplantısına katılmayan üye sanatçılara sitemde bulundu: “Tarkan bizde üye ama bu tür şeylere gelmiyor”

Giriş Tarihi: 21.3.2016 09:40 Güncelleme Tarihi: 21.3.2016 11:42
Arif Sağ'dan Tarkan'a sitem

Genellikle sert tartışmalara sahne olan Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği'nin (MESAM) sakin geçen 14'üncü genel kurulunda yeniden başkan olurken, Orhan Gencebay da yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Gencebay, "Sanatçılar, kendi yağında kavrulan bir camiadır. Biz paranın peşinde değiliz, hakkın peşindeyiz" derken, Sağ ise oy kullanmayan 'ı örnek verip bazı üyelere sitem etti:

"Hem sanatçıyım diyeceksin hem üreteceksin hem de ürettiğine gelip sahip çıkmayacaksın. Bu arkadaşların hiçbiri buraya gelmiyor. Emeğini koruyamıyorsan ben neden senin emeğini korumaya çalışacağım ki? Devlet de korumaz, bir başkası da korumaz. Mesela Tarkan bizde üye ama bu tür şeylere gelmiyor. Onlar gelip buralarda yemek de yiyemezler." Cahit Berkay da "Toplantılara gelmeyen birçok üyemiz var. Yüksek telif hakları aldıkları için gelmeye ihtiyaç duymuyorlar" şeklinde konuştu.

Kaynak: Cadde

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Arif Sağ'dan Tarkan'a sitem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN