: Cemaat 'in paraleli

Gülen ve cemaatinin ile paralellik gösterdiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 11.4.2016 12:19
Sinan Albayrak: Cemaat İsrail'in paraleli

Yeniyüzyıl'dan Esra Elönü'nün sorularını yanıtlayan oyuncu , 'Eşrefpaşalılar' dizisinde oynadığı Fethulah Gülen karakteri ile ilgili açıklamada bulunarak Albayrak "Gülen'i oynayacağımı bana söylemediler. Gülen ve Cemaat 'in projesi" dedi.

''CEMAAT İSRAİL'İN PARALELİ''

Eşref Paşalılar filminde bir cemaatin liderini oynadın

- Bana ilk önce öyle olduğu söylenmedi. Eğer başından Fetullah Gülen'i oynayacağım söylenseydi daha derinlemesine inceler ve öyle oynardım.

Bir zamanlar dini cemaat lideri olarak bildiğin insan, şimdi örgüt lideri olarak anılıyor. Sen ne düşünüyorsun bu konuda?

- Ben bu durumun yıllara dayanan bir senaryosu olduğuna inanmıyorum. Çok sistematik ilerlenmiş. Askere girilmiş, yargıya girilmiş, her kuruma girilmiş. Aslında büyük bir başarı hikayesi. Bu kirli başarının ardında başka güçlerin olduğuna da inanıyorum. Mesela İsrail'in kuruluşundan bu yana geçirdiği evrimle cemaatin geçirdiği evrimi benzer nitelendiriyorum.

Başka paraleller de var diyorsun yani?

- Cemaat onların paraleli bence. İnanabiliyor musun Gülen'in bu durumları yıllar önceden planlayıp uygulayabileceğine? Yaşanan bu gelişmeler dış teşkilatların planıdır. Gülen de onların piyonudur diyorum ben.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sinan Albayrak: Cemaat İsrail'in paraleli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN