Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bizim tutkalımız duygusal olmamız

Solo bir planlaması yapan ama solisti olduğu grubuyla konserlerine devam eden Ferman Akgül: Manga olarak bizi birbirimizden ayırmayan en önemli tutkal, duygusal adamlar olmamız

Giriş Tarihi: 22.5.2016
Bizim tutkalımız duygusal olmamız
grubunun solisti Ferman Akgül, Esquire dergisinin sorularını yanıtladı. Akgül 'İstemem Söz Sevmeni' single'ıyla başlayan solo planı ve müzik şirketiyle ilgili konuştu.

Solo kariyer yapmaya ne zaman karar verdiniz?
Uzun dır düşünüyordum. Daha kişisel, farklı tarzda şarkılarımı paylaşma planım hep vardı. Bazen kendisiyle kalmak, kararlarını kendi vermek ister ya insan; işte o yüzden. Ayrıca müzikle ilgili bir iş de kurmak istiyordum ve benden daha iyi bir lokomotif olamazdı. Risklerimi kendi üzerimde denemek de gayet cömert bir hareket bence.

YENİLİKÇİ İSİMLER ARIYORUM

Adını Ankara'nın plaka kodundan alan 06 Records'u kurdunuz. Müzik şirketi sahibi olmak zor mu?
Eşimin şirketinin desteği ile kurduk 06'yı. Plak şirketleri ABD ve Avrupa'daki sisteme geri dönüyor burada. Yetenek keşfetmeyi alt şirketlere bırakıyorlar. Benim de yaptığım, yenilikçi isimleri aramak.

Gördüğümüz kadarıyla yol arkadaşlarınız da sizin bu hamlenizi destekliyor; Manga da üretmeye tam gaz devam ediyor. Sizi bir arada tutan en önemli tutkal nedir?
Biz iyi adamlarız. Hepimizin zaman zaman çekilmez ve garip halleri olsa da, bence hâlâ İstanbul'da da kopmayan yakın dostlarız. Birbirimiz için yapabileceğimiz fedakarlık çok. Kısacası insan olarak birbirimizi seviyoruz. En önemli tutkalımızsa; duygusal adamlar olmamız.

Solo kariyerinizde sound olarak hangi alanlarda dolaşacağınızı merak ediyoruz...
Şu anda iki önemli düet projesi üzerinde çalışıyorum. Birisi dans, diğeri ise etnik-pop tarzında olacak. İştahım çok kabarık kısacası. Benim yaptığım işler yeni yeteneklere cesaret versin istiyorum.

Prodüktörlüğünü yapacağınız sanatçılarda aradığınız temel özellikler neler?
İyi şarkıdan sonra kendi tarzlarında yenilikçi olabilmeleri. Ve doğru hamlelerle yönlendirmeye yüreklerinin açık olması gerekiyor.

Yeri gelmişken, bize Manga cephesinden yeni haberler verir misiniz?
Birol Giray (Beegee) ile bir parça yapıyoruz. Daha sonra Manga tüm Türkiye'deki DJ'leri heyecanlandıracak bir yarışma başlatacak. İlk kez buradan duyurayım.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bizim tutkalımız duygusal olmamız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN