Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'nın konserleri iptal edildi

Giriş Tarihi: 11.8.2016 15:22 Güncelleme Tarihi: 11.8.2016 16:29
Sıla'nın konserleri iptal edildi

Demokrasi ve Şehitler Mitingi'ne 'şov' diyerek milleti aşağılayan şarkıcı Gençoğlu'nun İstanbul ve 'daki konserleri iptal edildi.

HALKIN DEMOKRASİ MÜCADELESİNİ 'ŞOV' OLARAK NİTELENDİRDİ

Konuya ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, şarkıcı Gençoğlu'nun 21 ve 22 Eylül'de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesinde gerçekleşmesi planlanan konserlerinin Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı halkın verdiği mücadeleyi "şov" olarak nitelendirmesi nedeniyle iptal edildiği belirtildi.

Açıklamada, 15 Temmuz'da darbecilere karşı bütün Türkiye'de onurlu bir duruş sergilendiği belirtilerek, "Tuzaklara karşı milletimizin ve millet kavramını idrak etmiş olan sanatçılarımızın sergilediği onurlu duruş ve topyekun karşı koyuş, Türk Milleti nezdinde millet olma kavramı içerisinde hak ettiği yeri bulmuştur." ifadelerine yer verildi.

ŞARKICI SILA KÜSTAHLIĞA DEVAM EDİYOR

"ONURLU DURUŞ VE İRADEYLE DALGA GEÇTİ"

Halkın ve sanatçıların verdiği demokrasi mücadelesi sırasında bazı sanatçıların üzerine düşen vazifeyi yerine getirmediğine dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu bağlamda halkımızın ülkemize sahip çıkmak için meydanlarda verdiği mücadeleyi şov olarak nitelendiren, bu onurlu duruş ve iradeyle alay eden sanatçılar da bulunmaktadır. Bu nedenle söz konusu sanatçılardan biri olan Gençoğlu'nun 21 ve 22 Eylül 2016 tarihlerinde Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesinde yapılması düşünülen konserleri belediyemizce iptal edilmiştir."

MİTİNGE 'ŞOV' DİYEN SILA'YA HALKTAN TOKAT GİBİ CEVAP

BURSA KONSERİ DE İPTAL OLDU

Büyükşehir Belediyesine bağlı Bursa Kültür Sanat Turizm Vakfı'ndan yapılan açıklamada ise Sıla'nın 28 Eylül'de Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyartosunda gerçekleşmesi planlanan konserinin iptal edildiği belirtildi.

Açıklamada, konserin iptaline ilişkin "Halkımızın ülkemize sahip çıkmak için meydanlarda verdiği mücadeleyi şov olarak nitelendiren, bu onurlu duruş ve irade konusunda gerekli duyarlılığı göstermeyen sanatçılardan biri olan 'nun 28 Eylül 2016 tarihlerinde Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosunda yapılması düşünülen konserin yer tahsisi belediyemizce iptal edilmiştir." gerekçesi aktarıldı.

SİNAN AKÇIL'DAN SILA'YA GÖNDERME

KAYSERİ KONSERİ DE İPTAL EDİLDİ

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Sıla konseri için istenen Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi'ni vermeyecek. Sıla'nın "Şov" ifadesi Kayseri'deki şovunu engelledi. Büyükşehir Belediyesi, Kadir Has Spor ve Kongre Merkezi' inde Sıla konseri için yapılan rezervasyonu iptal etti.

ANKARA SILA'YA KAPILARINI KAPATTI

Sıla'nın Demokrasi ve Şehitler Mitingi ile ilgili sözlerine bir tepki de Ankara Panora AVM'den geldi. AVM, Sıla ile yaz konserleri çerçevesinde bir ay önce imzaladıkları sözleşmeyi tek taraflı iptal ettiklerini duyurdu.

Sıla'ya bir tepki de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten geldi. Tepkisini Twitter üzerinden dile getiren Gökçek, "Sıla, Pandora'dan kovuldu. Yenikapı buluşmasına 'şov' diyen Sıla sana Ankara'nın kapısı kapandı. Artık FETÖ sana iş bulur." açıklamasında bulundu.SILA'DAN 'YORUM' ENGELİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sıla'nın konserleri iptal edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN