Türkiye'nin en iyi haber sitesi

En büyük korkum sıradan biri olmak

Bu akşam atv ekranlarında ilk bölümüyle ekrana gelecek olan ‘’ dizisinde, işinde başarılı ama sosyal ilişkileri zayıf olan ‘Yiğit’ karakterini canlandıran İbrahim Kendirci: 21’inci yüzyıl, insanları aynılaştırmaya çalışıyor. Hayatta en korktuğum şey sıradan biri olmak

Giriş Tarihi: 23.9.2016
En büyük korkum sıradan biri olmak

Merve YURTYAPAN
'ÇOK SEÇİCİYİM, BEŞ YILDIR İLİŞKİM YOK'
İnsanlarla hep iç içe olduğunu söyleyen İbrahim Kendirci ile Beşiktaş Çarşı'da buluşuyoruz. İlk durağımız balık pazarı oluyor. Keyifli bir gün geçirdiğimiz oyuncuyla yeni dizisi ve özel hayatı hakkında sohbet ediyoruz. İbrahim Kendirci'yi ilk olarak 'Kavak Yelleri' adlı gençlik dizisinde tanımıştık. Kendirci, "Şöhretli olmanın benim için hiçbir önemi yok. Benim çevremdekiler de, ben de hiç değişmedik. Ünlü olmadan önce nasılsam öyleyim. Sadece işimi yapıyorum." diyor. Oyuncu, mesafeli duruşunun aksine hem çok eğlenceli, hem de çok güleryüzlü. Son günlerde insanların sadece fotoğraf paylaşıp olduğu yerleri takipçilerine bildirme telaşına takılmış durumda. Herkesin birbirine benzemeye çalıştığını söylüyor ve şöyle konuşuyor: "21'inci yüzyıl insanları aynılaştırılmaya çalışıyor. Benim de hayatta en korktuğum şey sıradan biri olmak. İnsanlar gittikleri mekanlarda telefonlarıyla ilgileniyorlar. Ben son üç yıldır hiçbir kızın dikkatini akıllı telefonlardan daha fazla çekemedim. Ben okuduklarımla, izlediklerimle o kadar sosyal olurum ki; çok sosyal olduğunu söyleyenler yanıma yaklaşamaz." Konu dönüp dolaşıp ilişkilerine geliyor. "Uzun dır hayatınızda neden biri yok?" diye soruyorum. "Altıncı hissim kuvvetlidir. İnsanların bana nasıl yaklaştığını anlarım. Beş yıldır bir ilişkim yok, çok seçiciyim" diye cevap veriyor.

Özlem AVCI
'KOMEDİ OYNAMAK BENİ ÇOK HEYECANLANDIRIYOR'
Tanıştığım andan itibaren titiz, disiplinli, ailesine bağlı ve işine aşık bir adam vardı karşımda. İbrahim Kendirci, hayli ince ve düşünceli yapısıyla iyi bir karakter oyuncusu bence. Her Kafadan Bir Ses olarak sohbetimize, '' dizisinden başlıyoruz. Kendirci yeni dizisi hakkında, "Sade bir hikaye ile ekranlardayız. İstanbul'da çekimlerimiz devam ediyor. Ben, sosyal zekası düşük fakat akademik kariyerinde sosyal zekası çok yüksek bir adamı canlandırıyorum. Hiç oynamadığım bir karakterdi" diyor ve ekliyor: "Yeni dizim 'Kaçın Kurası'nda komedi oynamam beni heyecanlandırıyor. Daha önce tiyatroda 'Ayrılık' oyununda komedi yaptım, hayli beğenildi." "Her zaman nitelik peşindeyim" diyen oyuncu, şöyle diyor: "Şener Şen, herkesin örnek alması gereken bir aktör. Ülkemizde 2000'den sonra sinema canlandırmıştı. Şimdi tekrar ölmeye başladı. Hikaye zayıflığı söz konusu. Al Pacino ve Robert de Niro'nun eline sunulan hikayelerin üçte birinin Şener Şen'e sunulduğunu zannetmiyorum. O yüzden 'Eşkıya', 'Gönül Yarası', 'Av Mevsimi'ni çekiyor. 12 yılda üç film yapıyor. Çünkü gerçek oyunculuk performansını iki-üç yılda çıkartabilirsiniz."

'BİR KAFE AÇABİLİRİM'
Kendirci Urfalı olduğu için iyi yemek yaptığını, ilerleyen zamanlarda işletmecilik yapmayı düşündüğünü, Antalya'da bir kafe açabileceğini söylüyor.

Ömer KARAHAN
'DARBE ASLA
SAVUNULAMAZ'
İbrahim Kendirci, 15 Temmuz, oyunculuk ve aşk hayatı hakkında kısa ve öz konuştu. Aynılaşmaktan korktuğunu sık sık dile getiren Kendirci, şöyle diyor: "Oyunculukta karton olmamaya çalışmak, mış gibi yapmamak önemli olan. Oynadığınız karaktere izleyenleri ve kendinizi inandırmalısınız. 'Elin oğlunda daha çok imkan var' diye düşünmemeliyiz, vizyon sahibi olmalıyız. Hayal gücümüz zengin olmalı; o zaman bir yerlere gelebiliriz. Hayal dünyası sıkıcı olanın gerçekliği hiç çekilmez. Bunu sık sık ıskalıyoruz. Ben de hayal gücüm kadar istediklerimi yapacağım." Kendirci, aşk hayatı hakkında ise şöyle konuşuyor: "Kız arkadaşımın belli bir entelektüel seviyede olmasını isterim. Sanatın bir ucundan tutmuyorsanız, vizyonunuzu geliştiremezsiniz."

'DEMOKRASİ BİZİ MUTLU EDER '
15 Temmuz hakkındaki düşüncelerini sorduğumda, yakışıklı oyuncu, o geceyi anlatıyor: "Babamı aradım. Hiçbir şey olmaz merak etme dedi. Başbakanın 'Bu bir kalkışma' demesinin ardından Cumhurbaşkanımızın da kriz yönetimiyle sonuç ortada... Allah göstermesin, darbe hiçbir zaman savunulamaz. Bunu her zaman söylemeliyiz. Demokrasinin kazanmış olması bizi mutlu ediyor."

İlker GEZİCİ
'URFALIYIM AMA TİPİM EGELİ'
'Kaçın Kurası' dizisinde rol alan İbrahim Kendirci, 1986'da Şanlıurfa'da doğmuş. Daha altı aylıkken Antalya'ya taşınmışlar. 2004'te konservatuvarı kazanınca İstanbul'a gelen Kendirci, alışkanlıklarına ve geleneklerine bağlı biri olduğunu söylüyor. Oyuncu, yemek kültürü hakkında şöyle konuşuyor: "Kahvaltıda turşu yiyoruz. Aile içinde sabittir; bizde etsiz, salçasız yemek yenmez. Yemek ayırt etmem, Urfalıyım ama tipolojim Ege. İşler de genelde Ege'den geliyor. Otları da severim ama asla kereviz yemem, kokusuna dayanamıyorum." Başak burcu olan yakışıklı oyuncu, astrolojiye meraklı. Kendirci, "Öğrenmeye, araştırmaya açım. Kendimi geliştirmeye, kainatı tanımakla başlamam gerek. Kainatla çok ilişkiliyim. Stephan Hawkins'ten 'Zamanın Kısa Tarihi' adlı kitabı okuyorum. İnancım çok yüksek. 'Mikroskop insanın ne kadar önemli olduğunu, teleskop ne kadar önemsiz olduğunu gösterir' diye bir söz okudum. Bakış açımı değiştirdi."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
En büyük korkum sıradan biri olmak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN