Türkiye'nin en iyi haber sitesi

leri sadece 5 ay sürdü

Filmi de çekilen ‘Kocan Kadar Konuş’ kitabının yazarı Şebnem Burcuoğlu boşanıyor. ’da nikâh masasına oturan Burcuoğlu 5 aylık evliliğini bitirmek için mahkemeye başvurdu.

Giriş Tarihi: 3.10.2016 09:46 Güncelleme Tarihi: 3.10.2016 16:35
Evlilikleri sadece 5 ay sürdü
'UYUMSUZLUK SORUNU' YAŞADIĞINI İDDİA ETTİ

'Kocan Kadar Konuş', 'Kocan Kadar Konuş Diriliş' adlı romanları son iki yılda en çok satanlar listesinde yer alan ve aynı isimle iki ayrı filme çekilen Şebnem Burcuoğlu, 29 Nisan'da Autorola Türkiye Genel Müdürü Oğuzhan Saygı ile 'da evlendi. Burcuoğlu, evliliğinin 5'inci ayında İstanbul Aile Mahkemesi'nde boşanma davası açtı. Ünlü yazar, avukatı Burcu Ekmekçioğlu'nun mahkemeye sunduğu dilekçede, Oğuzhan Saygı ile 'uyumsuzluk' sorunu yaşadığını iddia etti. Daha önce bir gazeteye verdiği röportajda, ve konusunda konuşmak istemediğini belirten ve "Şu ana kadar hep iş odaklıydım. Hep yazdım, yazdım. Şimdi benim için aşk zamanı. Ancak bu konuyu konuşmak istemiyorum. Evliliğime nazar değecek diye çok korkuyorum" diyen Şebnem Burcuoğlu, dava dilekçesinde boşanma gerekçesinde evlilik birliğinin temelinden sarsılmasını gösterdi. Burcuoğlu, dilekçesinde, herhangi bir maddi ya da manevi tazminat ile nafaka talebinin olmadığını belirtti. Dilekçede, çiftin evliliğinde giderek artan tartışmaların kırıcı olmaya dönüştüğü, bu nedenle uyum sağlayamadıklarına yer verildi.

YILIN YAZARI SEÇİLMİŞTİ

Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü bitiren Şebnem Burcuoğlu, yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi Avrupa Birliği Çalışmaları bölümünde tamamladı. Kurumsal iletişim alanında yönetici olarak çalışan Burcuoğlu, aynı zamanda köşe yazarlığı yaptı. Burcuoğlu, 2015 Elele Avon Kadın Ödülleri'nde halk oylamasıyla 'Yılın Yazarı' seçildi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evlilikleri sadece 5 ay sürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN