Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumbul: Kariyerimden önce asosyaldim

Ünlü sinema ve oyuncusu Cumbul, lise ve üniversite yıllarında asosyal olduğunu belirterek, “Okul hayatım boyunca insan ilişkilerinde çok başarılı olduğumu söyleyemem. Konservatuvar döneminde de çok fazla arkadaşım yoktu ve oldukça asosyaldim. Beni geliştirebilecek her alanda sabah akşam çalışarak bu pozisyona gelebildim” dedi.

Giriş Tarihi: 24.10.2016 12:00
Meltem Cumbul: Kariyerimden önce asosyaldim

Bir festivalde jüri üyeliği yapan ünlü sinema ve oyuncusu Cumbul, gerçekleştirdiği söyleşide de eğitim hayatından mesleki gelişimine, yurt dışı deneyimlerinden oyuncuların çalışma koşullarının iyileştirilmesine kadar pek çok alandaki fikirlerini ve tecrübelerini paylaştı."EVDEN PEK DIŞARI ÇIKMAZDIM"

Ortaokul ve lise yaşamı boyunca vasat bir öğrenci olduğunu belirten Cumbul, tutkuyla bağlı olduğu oyunculuk yeteneği sayesinde okuğu üniversiteden birincilikle mezun olduğunu anlattı. Kendini ifade etmekte güçlük çeken, hatta asosyal biriyken kariyerinde nasıl bugünlere gelebildiğini anlatan oyuncu, "Ortaokul yıllarından itibaren derslerde yapmak istediğim şeyler hep çok farklıydı. Lise yıllarında dersleri kötü bir öğrenciydim. Kendimi ifade etmekte güçlük çekiyordum. Sadece dans ederken ya da şarkı söylerken ifade edebiliyordum. O dönemde insan ilişkilerinde de çok başarılı değildim. Üniversite birinci basamak sınavını bile ancak geçebildim ve genel yetenek sınavıyla Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nü kazandım. Üniversiteyi ise birincilikle bitirdim. Bu kadar vasat bir öğrencinin üniversiteyi birincilikle bitirebilmesinin tutkuyla bağlı olduğu bir işi seçmekle alakalı olduğunu düşünüyorum. Konservatuvar döneminde de çok fazla arkadaşım yoktu ve oldukça asosyaldim. Evden pek dışarı çıkmazdım. İşim gücüm okumak ve dinlemekti. Beni geliştirebilecek her alanda sabah akşam çalışarak bu pozisyona gelebildim" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meltem Cumbul: Kariyerimden önce asosyaldim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN