Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Ecdadımızı tanıtan diziden rahatsız olmuşlar’

Altın Kelebek töreninde ‘Diriliş: Ertuğrul’ dizisinin ekibine yapılan saygısızlığa ünlü isimler de tepki gösterdi

Giriş Tarihi: 17.11.2016
‘Ecdadımızı tanıtan diziden rahatsız olmuşlar’
Geçtiğimiz pazar günü gerçekleşen Altın Kelebek töreninde Yılın En İyi Dizisi ödülünü alan ancak teşekkür konuşması yapmalarına izin verilmediği için ödülü iade eden 'Diriliş: Ertuğrul' ekibine destek büyüyor. TRT1 ekranında üç sezondur devam eden dizinin yapımcısı ve senaristi Mehmet Bozdağ, skandal gecenin ardından bir açıklama yaparak töreni protesto ettiklerini belirtmişti: "Ödül alan herkese konuşma hakkı verilirken, bizim bu hakkımızı kullanmamızın engellenmesini manidar buluyorum. Bu engellenmenin, haklı başarımıza ve izleyicilerimize yapılan bir nezaketsizlik olduğuna inanarak ve ödül törenini protesto ederek, aldığımız ödülü kuliste iade ettim. Sunucu Okan Bayülgen'in de özür dilemek yerine, alaycı biçimde Türkiye'de ve dünyada bu kadar ilgi gören dizimizi hiç izlemediğini söylemesini de nezaketten uzak bir davranış olarak değerlendiriyorum." Törende yaşananların ardından; sosyal medyada 'Diriliş: Ertuğrul' ekibine destek mesajları yağarken, Altın Kelebek organizasyonu eleştiri yağmuruna tutulmuştu.

'ARTIK ÖDÜL VERSELER DE GİTMEM'
Altın Kelebek gecesinde yaşanan rezalete ünlü isimler de sessiz kalmadı. İşte o tepkiler...
'Diriliş: Ertuğrul' dizisinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan'ın kayınpederi Ender Alkoçlar, Instagram'da törenin sunucusu Okan Bayülgen'i eleştirdi: "Ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol ama dönek olma' demiş atalarımız."
Tuğçe Kazaz ise Twitter'da şu mesajı paylaştı: "Konstantinopolis'in çocukları, İstanbul fatihinin ecdadını ve ecdadımızı bize tanıtan 'Diriliş: Ertuğrul'dan rahatsız olmuş. Normal değil mi?"
Oyuncu Merve Sevi ise ödül töreniyle ilgili "Körler sağırlar birbirini ağırlar durumu var orada, hiç şaşırmadım" yorumunu yaptı.
Usta oyuncu Aydemir Akbaş, "Törene katıldığıma pişman oldum" diyerek salonda çok kalmadan çıktığını dile getirdi.
20 yıldır sunuculuk yapan Murat Başoğlu, Okan Bayülgen'in sunucu değil şovmen olduğunu söyledi: "Sunuculuk ve sahneyi yönetmek ayrı bir iş. Okan sunucu değil, şovmen. Onun şov anlayışı ve tarzı bu. Talihsiz bir gece olmuş. Daha iyi espriler yapabilirdi ama yaşlandı galiba. Yıllardır Altın Kelebek törenlerine giderim ama artık ödül verseler de gitmeyebilirim. Yapılan iş, hayatın gerçeğine uymazsa durum böyle olur. Fikir, zikre yansımış. 'Diriliş: Ertuğrul', çok başarılı bir dizi. Herkes emeğe saygı göstermeli."

TAM BİR HOKKABAZLIK!'
Hakan Ural, Okan Bayülgen'in törende eski eşi Sibel Can'ın kilolarıyla ilgili espri yapmasına tepki gösterdi: "Okan, hokkabazın teki! Nerede, ne zaman ne diyeceğini bilmeyen, hayatı gaflarla dolu bir adam. Orada bir ödül töreni yapılıyor, nasıl çıkarmışlar onu oraya? Okan, tedavisinde geç kalınmış psikolojik bir hasta!"

'ÖDÜLERİMİ İADE EDEBİLİRİM'
Mehmet Ali Erbil de Altın Kelebek tartışmasına katıldı. Bu yıl En İyi Erkek Sunucu ödülüne aday olan Erbil, şöyle konuştu: "40 yıllık Mehmet Ali Erbil'i aday gösterip ödül vermiyorsan, o listeye adını yazmayacaksın. Töreni hayretler içerisinde izledim. Haksızlık yapıldığını düşündüğüm için geçmişte aldığım ödülleri iade edebilirim."

'ÇOK SÖNÜK BİR GECE BÖYLE ŞOV OLMAZ'
Doğan Grubu'nun müzik şirketi DMC'ye bağlı şarkıcılardan Tuğba Ekinci, aynı grubun gazetesi Hürriyet'in düzenlediği Altın Kelebek'i eleştirdi: "Çok sönük bir gece. Gençlerden eser yok, farklılık yok. Çok yazık! Samsun Bey (Demir); sahne almakla şov olmuyor. Bizde mizah bitmiş. Starlar, skandallarla mizahı ayıramıyor, eğlenceyi sunamıyoruz." CENGİZ COŞKUN'DAN ALTIN KELEBEK'E BİR TEPKİ DAHA! MEHMET ALİ ERBİL'DEN FLAŞ 'ALTIN KELEBEK' AÇIKLAMASI ELÇİN SANGU'DAN 'ALTIN KELEBEK' TEPKİSİ
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Ecdadımızı tanıtan diziden rahatsız olmuşlar’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN