: Bu oyunlar ve nefret bizi yolumuzdan döndüremez

Hackney’deki konseri ve PKK savunucusu bir grup Türk’ün şikayeti üzerine iptal edilen “Ne İngiliz’in oyunu, ne Avrupa’nın nefreti bizi yolumuzdan döndüremez” dedi

Giriş Tarihi: 28.3.2019
Uğur Işılak: Bu oyunlar ve nefret bizi yolumuzdan döndüremez

FETÖ-PKK EL ELE VERİP UĞUR IŞILAK'IN LONDRA KONSERİNİ İPTAL ETTİRDİ

TÜRKÜLERE GEM VURDULAR

Uğur Işılak'ın, Londra'nın, Türklerin yoğun yaşadığı Hackney bölgesinde 26 Mart'ta vermesi planlanan 'Şiir Türkü Türkiye' konseri iptal edildi. Konserin iptalinin nedeni bölgede yaşayan bir grup Türk'ün, Işılak'ı 'ırkçı, şoven ve cinsiyetçi bir sanatçı' diye şikayet etmesi. Konserin gerçekleşeği Hackney Empire tarafından yapılan açıklamada; toplulukların incinmesine ve endişelenmesine bilerek izin veremeyecekleri söylendi. Bu gelişmenin ardından Uğur Işılak GÜNAYDIN'a konuştu...

Uğur Işılak'tan AK Parti'ye yeni seçim şarkısı

'ERDOĞAN'IN YANINDAYIM'
- Afişlerin basılıp biletlerin satılmasına rağmen konserimin iptal nedeni ortada; yıllardır el ele veren iki terör örgütünün oradaki kirli propagandaları. Devletimizin terör örgütü olarak gördüğü her yapı ne acıdır ki oralarda el üstünde tutuluyor. Milli duruşumuz ve devletin yanında yer alışımız, Türkiye'nin bölünmez bütünlüğü için mücadelemiz batıyor adamlara. Bu yasaklar, Avrupa'da bizi daha güçlü hale getirecek.

- Bu olay, konserimize gelmek isteyen binlerce insanın eğlence hakkını gasp etmektir. Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu bu antidemokratik uygulamayı mercek altına alıp Türk vatandaşları adına bunun hesabını soracaktır. Her fırsatta demokrasimizi sorgulayan Avrupa'nın hiçbir sanatçısına ülkemizde böyle bir ambargo uygulanmadı.

Böyle bir yasaklama ülkemizde cereyan etseydi, bu adamlar önce Cumhurbaşkanımıza, sonra Türk siyasetine her tür hakareti reva görürdü. Şartlar ne olursa olsun; devletimin, milletimin emrinde, Cumhurbaşkanımızın yanındayım. Ne İngiliz'in oyunu, ne Avrupa'nın nefreti, ne de ABD'nin hukuksuzluğu bizi bildiğimiz yoldan döndüremez.

'DEVLETİN ALEYHİNDE OLAN TÜRK DEĞİLDİR!'
- Konserimin iptal edilmesinde tabii ki Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la olan yakınlığımın etkisi var. Aslında Cumhurbaşkanımızın Avrupa'daki vatandaşlarımıza hitabını engelleyen sebep neyse, bu konserin iptalinin nedeni de aynı. Şunu itiraf etmeliyim ki; Avrupa bürokrasisi ve siyaseti için en muteber Türk; devletinin, milletinin ve tarihi değerlerinin aleyhinde olan Türk'tür. Onlar da bize göre vatandaştır belki ama Türk değildir zaten.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Uğur Işılak: Bu oyunlar ve nefret bizi yolumuzdan döndüremez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN