Alişan: Buse’ye ilk mesajı ’den attım

’ programına konuk olan Alişan, eşi ile nasıl tanıştıklarını anlattı: Buse’yi ilk gördüğümde hayatımın kadını dedim. Buse’ye ilk ’da ’den mesaj attım

Giriş Tarihi: 6.5.2019
Alişan: Buse’ye ilk mesajı DM’den attım

A Para ekranlarında yayınlanan 'Günaydın Hafta Sonu' programının bu haftaki konukları Alişan, Buse Varol, Oya Başar, Yonca Evcimik ve Murat Evgin'di. Geçtiğimiz yıl evlenen Alişan ile Buse Varol'a programda bir sürpriz yapıldı. Çift, evliliklerinin ilk yılı için ekip tarafından getirilen pastayı kesti. Eşiyle nasıl tanıştıklarını anlatan Alişan, "Buse artık Tektaş. Onu ilk gördüğümde 'Hayatımın kadını' dedim. Buse'ye ilk DM'den mesaj attım" dedi. Eşinin hamilelik sürecinde çok kilo aldığını belirten şarkıcı, "Biz Buse ile birlikte kilo aldık ve birlikte verdik. 9 kilo aldım. Çocuğumuz dünyaya geldi ve Burak'la ilgili her şeyi yapıyorum" şeklinde konuştu. Eşinin müzik konusunda çok yetenekli olduğunu anlatan Alişan, "Buse'nin müzik kulağı iyi, sesi de çok güzel. Ramazan'da birlikte hatıra bir düet şarkı yapacağıız" diye espri yaptı.'OKUMAK SIKIYOR'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a olan sevgisinden de bahseden ünlü şarkıcı, "Kendisini 25 senedir tanıyorum. Cumhurbaşkanımın yanındayım diye çok belediye konserim iptal oldu. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sevmeye devam edeceğim" dedi. Buse Varol ise oğlu Burak dünyaya geldikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arayıp kendilerini tebrik ettiğini söyledi. Edebiyat mezunu olan Varol, kitap okumayı çok sevdiğini söylerken eşi ise kitap okumaktan sıkıldığını belirtti.

HAYVAN HAKLARI KONUSUNDA CUMHURBAŞKANIMIZ BİZE DESTEK VERİYOR
Hayvan haklarını savunmak için sosyal sorumluluk projeleri yapan Yonca Evcimik, "Var Olmak Haktır projesi yaptık. Hayvanlarla ilgili bir sosyal sorumluluk projesiydi. Okullarda ders kitabı olarak projelenmesi de güzel oldu. Telif hakları da hayvanlara gidiyor. Ebeveynlerin bilinçlenmesi çok önemli. Sadece hayvanları değil, her türlü canlıyı sevmemiz lazım.

Hayvanların insanlardan hiçbir farkı yok onların da dilleri var konuşamıyorlar. Onların sözü olmalıyız. Toplumumuzun en zayıf halkası onlar... Onlara iyi bakmak bizim insani görevimiz" deyip ekledi: "Sağolsun Cumhurbaşkanımız da hayvan hakları konusunda her zaman bizlere destek oluyor. Hiçbir şey olmazsa benden kurtulmak için bu yasayı çıkaracaklar. Klişe olacak ama dünyayı sevgi kurtaracak." Müzik sektörünü de değerlendiren Evcimik, şöyle konuştu: "Eskiden korsan kaset bile basılıyordu şimdi dijitalde her şey daha çok kolay. 90'lar yeter artık diyorum ama ilgi çok olunca tekrar ediyorum. Aleyna Tilki'yi tarz olarak kendime çok benzetiyorum ve beğeniyorum da. Ama üstüne hiçbir şey koymadan benim 90'lardaki yaptığımı yapıyor, yıl olmuş 2019. Yazık! Bazı şeyler sakil duruyor. Böyle olması ilginç..."

ŞÖHRETİ TAŞIMAK DONANIM İSTER
Genç oyunculara tavsiyeler veren Oya Başar, "Yeni neslin öncelikle işlerini çok sevmeleri gerek, gözlerini kulaklarını iyice açıp çağı yakalamaları lazım. Ben çok fazla dışa dönük değilim, polemikleri sevmem, içimde yaşarım. Benim yaşamım kimseyi ilgilendirmez, kimseninki de beni ilgilendirmez. Hayatta zor taşınan iki şey var: Biri şöhret, biri para. Bu ikisini taşımak için çok donanımlı olmak gerek" dedi.

SOSYAL MEDYAYI SEVMİYOR
Başar, sözlerine şöyle devam etti: "Kalıcı olmak, geldiğin yeri tutabilmek, mütevazı olmak, insanları sevmek, saygı göstermek çok önemli. İnsanın en büyük psikoloğu kendisidir. Hayatım boyunca menajerim, basın danışmanım olmadı. Kırca soyadı çok şerefli bir soyadı ama ben Oya Başar'ım." Sosyal medya ile arasının olmadığını söyleyen usta oyuncu, "Twitter, Instagram, Facebook hesabım yok. Sosyal medyayı hiç sevmiyorum" diye konuştu.

ARJANTİN'DEN BİLE HAYRANLARIM VAR
Son yıllarda dizi müziğine yönlendiğini belirten şarkıcı Murat Evgin, "Bu sene dizi müziği ile geçti biraz az konser verdim. 2004'ten beri dizi müziği yapmak benim için yaşam biçimi oldu. Türkiye, dizi sektöründe Amerika'dan sonra ihracat olarak ikinciymiş. Dizi müziği yaparak Arjantin'de hayranlarım oluştu. Yurt dışından benimle temasa geçip 'Epik müzik yapabilir misin?' diye sordular. Daha önce yapmamıştım ama hemen atladım. İngiltere'de de müzik projesi yaptım" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alişan: Buse’ye ilk mesajı DM’den attım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN