olarak beni dünya tanıyor

, Hollanda, Almanya, İspanya, İşviçre, Hindistan ve Mısır gibi ülkelere açılarak adını tüm dünyaya duyurduğunu söyledi

Giriş Tarihi: 17.8.2019
DJ olarak beni dünya tanıyor
Yıldız Tilbe ile yaptığı 'Korktum Deseydin' ve Mart ayında çıkardığı 'Pulim' şarkıları ile dikkat çeken DJ Serdar Ayyıldız ile buluştuk...
İnsanların sizin çaldığınız şarkılarla dans etmesi nasıl bir duygu? İnsanlar streslerini, sorunlarını unutup seçtiğim müziklerle dans ederek ve ellerini havaya dikerek şarkılara eşlik ediyor. Bunu yaşamanın hazzını kabine çıkmayan bilemez. Bir DJ başka ne ister ki.

DJ KABİNİ BENİM ALANIM
DJ setinizde yer alacak parçaları seçerken nelere dikkat edersiniz? Öncelikle eğlenmeye gelen insanlara kötü şeyler hissettirecek şarkılardan uzak duruyorum. Sanatçı ve duruş olarak beğenmediğim kimseyi çalmıyorum; sonuçta DJ kabini benim alanım ve insanları daha kaliteli işlerle eğlendirmek kendime edindiğim bir görev. Her kitleye farklı bir playlist hazırlıyorum. Her performans öncesi kafamda geceyi kurgulayarak arşivimi buna göre hazırlıyorum. Sadece benim setime özel remixler hazırlıyorum ama çalacağım şarkıların sıralamasınıı tamamiyle sahneye çıktığım an insanların tepkilerine göre belirliyorum. Gerçek bir DJ'in sahip olması gereken en önemli özellik zaten ortamı koklamaktır.
Siz DJ olarak ülkemizi yurt dışındada temsil ediyorsunuz. Ayda iki defa yurt dışında çalıyorum. İyi müzik yapmak yetmiyor bu noktada; disiplin, özveri, kendini güncel tutmak, komplekssiz ve pozitif olmak gerekiyor. Hollanda, Almanya, İspanya, İşviçre, Hindistan, Mısır gibi ülkelerde de tanınıyorum.
Yıldız Tilbe ile yapıtğınız çalışmada şiir okuttunuz. 'Pulim' de 30 milyon izlenme sayısını geçti. Yıldız Tilbe, stüdyoma saat 16.00 gibi geldi. Çalıştık ve saat 23.00 gibi bu şiirin kaydını bitirdik. Kendisi için çok kıymetli olan şiirin ismine de beraber karar verip 'Korktum Deseydin'i seçtik. Yüzlerce şarkısı olan Tilbe'ye şair olarak albümümde yer vermiş olmaktan dolayı çok mutluyum. Klip de çektik.Yayınlanır yayınlamaz ilgiyle karşılaştık. Şu anda 5 milyon tıklandı.


ALBÜMÜ DJ'LERE İTHAF ETTİM
'King Of Istanbul' albümünü hazırladınız...
DJ olduğum için bu işe küsmüş olduğunu bildiğim birçok isimden tutun, Türkiye'nin birçok yerinde DJ'lik yapan ve kalbi DJ'lik için atan meslektaşlarıma ithafen albümün adını 'King of Istanbul' koydum. Albümde 15 şarkı,15 farklı şarkıcı var. Umarım beğenirsiniz. İlk röportajım da inşallah uğurlu gelir.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
DJ olarak beni dünya tanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN