Her şeye duyarlı - millet, vatan, bayrak için tek kelime etmedi!

Fırat'ın doğusuna yönelik 'na başladı. Başkan 'ın Mehmetçik'e operasyon emrinin vermesinin ardından topçu birlikleri ve savaş uçakları bombardımana başladı. Sözde ağaç için Türkiye’yi birbirine katanlar, ’na karşı ise kararlı sessizliğini koruyor. , ve ’un Barış Pınarı Harekatı için tek bir tweet atmaması sosyal medyadan tepki gördü.

Giriş Tarihi: 10.10.2019 10:17 Güncelleme Tarihi: 10.10.2019 10:48
Her şeye duyarlı Cem Yılmaz - Tarkan millet, vatan, bayrak için tek kelime etmedi!

Türkiye, güvenli bölge çalışmalarına devam ederken; Suriye sınırındaki hareketlilik bazı kesimleri rahatsız etti. Türkiye'nin terörle mücadelesini bir ülkeye savaş ilan etmekle bir tutan bazı kesim sanatçılar savaşa hayır çığırtkanlığı yaparken bazıları da Barış Pınar Harekatı'na karşı kararlı sessizliğini koruyor. Sözde ağaç için Türkiye'yi birbirine katanlar, belediye başkanları için ortalığı ayağa kaldıranlar, Mehmetçik için, vatan için, bayrak için, namus için, millet için ise tek bir kelime etmediler. Cem Yılmaz, Tarkan ve Gökhan Özoğuz'un Barış Pınarı Harekatı için tek bir tweet atmaması vatandaşların dikkatinden kaçmazken sosyal medyadan da sessizliğe bürünen isimlere eleştiri yağdı.

SOSYAL MEDYANIN GÜNDEMİNE OTURDU

Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna gerçekleştireceği Barış Pınarı Harekatı hakkında sosyal medyada paylaşım yapan Yeşim Salkım'ın 'savaşa hayır' mesajına alkışlanacak cevap. Yeşim Salkım'ın gördüğü tepki sonrası klavye delikanlısı olarak ilan ettiği kişi bölgede bizzat bulunmuş bir astsubay çıktı. Astsubayın Yeşil Salkım'a verdiği fotoğraflı cevap ise sosyal medyanın gündemine oturdu.

Türkiye, güvenli bölge çalışmalarına devam ederken; Suriye sınırındaki hareketlilik bazı kesimleri rahatsız etti.

Onlardan biri de ünlü şarkıcı Yeşim Salkım oldu.

Suriye'ye yapılacak operasyon CHP'yi yine rahatsız etti!

Sosyal medya hesabı Twitter üzerinden "Bıkmadınız, usanmadınız yıkmaktan, sonuna kadar savaşa hayır diyeceğim." şeklinde bir yorum paylaşan Salkım'a, tepki geldi.

SALKIM'A TEPKİ GECİKMEDİ

Salkım'a cevap veren bir kişi, o tweet'in altına, "Savaşa hayır diyorsun da gidip gördün mü orada neler oluyor? Yüzlerce insana zulmedip, çoluk çocuk demeden katleden teröristlerle dolu. Burada bol keseden atmak kolay tabii." ifadelerini yazdı.

"EVİNDE RAHAT UYURKEN, BEN ORADAN GELDİM"

Bunun üzerine sinirlenen Salkım, "Sen gittin herhalde ben teröristlere değil, savaşa hayır dedim." yanıtını verdi. Tepki veren kişiden ise cevap gecikmedi. Aynı takipçi, "Evet gittim, oradaki insanların halini gördüm. Sen evinde rahat uyurken, ben oradan yeni geldim." dedi.

ABD'den güvenli bölge açıklaması! "ABD Türkiye'nin yapacağı operasyonu desteklemeyecek"

"KLAVYE DELİKANLISI" DEDİ

Yeşim Salkım, bu sözlere de fazlasıyla içerleyerek, "Hadi lan oradan klavye delikanlısı." yazdı. Salkım, ardından da kendisine cevap veren takipçisini engelledi.

YEŞİM SALKIM'A MUAZZAM AYAR

Yeşim Salkım'a cevap veren kişinin, sınırda görevli bir astsubay olduğu ortaya çıktı. Astsubayın sınır bölgesinde çocuklarla yer aldığı fotoğraf ise başka Twitter kullanıcıları tarafından, Yeşim Salkım'a gönderildi.

ASTSUBAYDAN YEŞİM SALKIM'A AYAR VEREN CEVAP

"Bana klavye delikanlısı deyip engelledi hanımefendi bir fotoğraf bırakıyorum buraya belki utanır o yüz varsa tabi... Suriye'de yaşayan çocuklar bunlar... Her gün başlarına bombalar yağan... Hümanistliğiniz batsın!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Her şeye duyarlı Cem Yılmaz - Tarkan millet, vatan, bayrak için tek kelime etmedi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN